Trudno wyobrazić sobie udany trening czy letni wyjazd bez muzyki. Problem ten rozwiąże przenośny dobry głośnik Bluetooth. Od kilku lat urządzenia te przestały być produktem ekskluzywnym, dzięki czemu wysoka jakość głośnika bezprzewodowego nie wiąże się z jego ogromną ceną. Obecnie na rynku dostępne są setki przenośnych głośników różniących się od siebie parametrami, wyglądem i oczywiście ceną, która zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych. W artykule podpowiemy jaki głośnik Bluetooth (bezprzewodowy) warto kupić. Czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze oraz przedstawimy nasze typy w różnych przedziałach cenowych.

Głośnik bezprzewodowy Bluetooth – na co zwrócić uwagę?

Piknik, wiosenny wyjazd nad jezioro, a może trening na świeżym powietrzu? W każdej z tych sytuacji bez wątpienia muzyka umili wspólne spędzanie czasu. Pomocne wtedy staje się przenośne urządzenie do odtwarzania muzyki. Głośnik przenośny musi spełniać kilka warunków: być możliwie jak najmniejszy, odtwarzać muzykę w dobrej jakości, być kompatybilny z innymi urządzeniami mobilnymi oraz oferować długi czas pracy. Ogromna ilość modeli dostępnych na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Komunikacja w głośnikach przenośnych

Producenci głośników przenośnych uzbrajają swoje produkty w moduły umożliwiające obsługę kilku typów transmisji danych. Oto najpopularniejsze z nich:

 • Bluetooth – obecnie najpopularniejsze sposób bezprzewodowego połączenia urządzeń multimedialnych. Z punktu widzenia obsługi standard Bluetooth zakłada kilka komunikacyjnych profili.
  • A2DP (ang. Advanced Audio Distribution Profile) – umożliwia dystrybucję dźwięku wysokiej jakości w trybie monofonicznym lub stereofonicznym przez kanały ACL. Strumień audio jest w tym wypadku kompresowany do jednego z dopuszczalnych formatów przy ograniczonej przepustowości, zachowując jednocześnie dostateczną jakość dźwięku. Profil nie obsługuje dźwięku przestrzennego.
  • AVRCP (ang. Audio/Video Remote Control Profile) – definiuje sposób kontroli strumieniowanego obrazu i dźwięku. Oznacza to, że użytkownik może pauzować, wznawiać, zatrzymywać i wybierać odtwarzany utwór oraz wykonywać inne operacje przy pomocy zdalnego pilota lub urządzenia pełniącego tę funkcję.
  • HFP (ang. Hands-Free Profile) – umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych po sparowaniu smartfona z głośnikiem przenośnym.
 • Wi-Fi – zaraz po Bluetooth najpowszechniejszy sposób na komunikację między przenośnym głośnikiem a multimedialnym urządzeniem. Transmisja odbywa się poprzez sieć operującą na częstotliwościach 2,4 GHz oraz 5 GHz.
 • AirPlay – standard połączenia bezprzewodowego dedykowany posiadaczom urządzeń firmy Apple.

Zasilanie w głośnikach bezprzewodowych

Przenośne głośniki mogą być zasilane na kilka sposobów:

 • sieciowo – gdy głośniki przenośne są używane w domu lub po prostu w miejscu, gdzie jest łatwy dostęp do sieci zasilającej, używa się właśnie tej opcji. Stanowi ona obecnie uzupełnienie zasilania akumulatorowego,
 • akumulatorowo – głośniki przenośne dostępne na rynku zasilane są z wbudowanych w urządzeniu akumulatorów. Niektóre tanie opcje uwzględniają zasilanie bateryjne.
 • przez port USB – uzupełnienie zasilania akumulatorowego, podobnie jak w pierwszym przypadku, może być zasilane przez port USB. Rozwiązanie sprawdza się, gdy głośniki są używane blisko komputera oraz dają możliwość podpięcia powerbanku.

Czas pracy na baterii głośnika bezprzewodowego

Ściśle związany ze sposobem zasilania głośników przenośnych jest ich czas pracy. W przypadku tańszych, miniaturowych propozycji wbudowany akumulator o pojemności 180 mAh zapewnia dwugodzinną ciągłą pracę urządzenia. W lepszych i droższych rozwiązaniach czas pracy takiego urządzenia waha się pomiędzy 8 a 12 godzin pracy, a akumulator osiąga pojemność 3000 mAh.

Dostępne złącza

Pomimo głównej funkcjonalności, dla której większość osób rozważa zakup głośnika przenośnego, jaką jest możliwość parowania urządzeń poprzez Bluetooth, mamy do wyboru jeszcze inne rodzaje transmisji danych. Często producenci wyposażają swoje produkty w szeroko stosowane złącze Jack 3,5 mm. Dzięki niemu możliwe jest bezproblemowe połączenie telefonu z głośnikiem w przypadku, gdy bezprzewodowa transmisja zawiedzie. Kolejnym udogodnieniem jest slot na kartę SD. Zamiast podłączać cały telefon, można włożyć kartę ze swoją playlistą i na równi cieszyć się z odtwarzanych utworów. Producenci coraz częściej umieszczają w swoich głośnikach przenośnych złącze mini USB, dzięki któremu podłączając smartfon do urządzenia, również go naładujemy.

Głośnik Bluetooth — do jakich urządzeń?

Ważną kwestią przy zakupie odpowiedniego głośnika przenośnego Bluetooth jest kompatybilność urządzenia ze sprzętem multimedialnym. Niektóre zestawy dedykowane są konkretnym systemom operacyjnym. Przed zakupem warto sprawdzić, dla jakich urządzeń multimedialnych producent zapewnia wsparcie. Dzięki temu zabiegowi łatwo uniknąć niepotrzebnych nieporozumień, co da gwarancje poprawności działania zestawu.

Głośnik Bluetooth – waga i rozmiar

Na rynku można znaleźć przenośne głośniki Bluetooth w najróżniejszych rozmiarach i kształtach. Odznaczające się największą mobilnością urządzenia mają rozmiary oscylujące wokół 70 × 80 × 30 mm, a niektóre mniejsze rozwiązania z powodzeniem zmieszczą się w dłoni. Przykładem niezwykle poręcznego rozwiązania jest model JBL Go. W momencie, gdy przy wyborze głośnika decydują inne parametry takie jak czas pracy, czy jakość dźwięku najczęściej można spotkać się z większymi urządzeniami. Za przykład może posłużyć JBL Extreme, którego wymiary to 126 × 283 × 122 mm, a waga przekracza 2 kg. Takie rozwiązania sprawdzą się blisko domu, na przykład na balkonie czy tarasie.

Głośnik Bluetooth do 100 zł

Przenośne głośniki Bluetooth znajdujące się w przedziale cenowym  100 – 150 zł to na ogół urządzenia odznaczające się wysoką mobilnością i dostateczną jakością wykonania. Na rynku można znaleźć produkty najpopularniejszych firm takich jak: Creative, JBL, Tracer, Philips, Genius oraz Omega. Sprzęty tego typu sprawdzą się doskonale podczas wyjazdów, wycieczek, treningów i małych spotkań plenerowych. Najczęściej w urządzeniach tego typu znajdziemy złącza Jack 3,5 mm, slot na karty pamięci SD i microSD, wtyk USB oraz transmisję Bluetooth obsługującą popularne protokoły. Jakość odtwarzanego dźwięku jest dość dobra, aczkolwiek nie jest skierowana do melomanów. Wśród produktów z tej półki cenowej nie ma co liczyć na wodoszczelność.

RankingGłośnik Bluetooth do 100-150 złProducentCena
1Manta SPK204FMMantaAktualna Cena
2Creative MUVO 1C CzarnyCreativeAktualna Cena
3Google Home Mini CzarnyGoogleAktualna Cena
4Manta SPK 13 GO czarnyMantaAktualna Cena
5JBL Clip 2 CzarnyJBLAktualna Cena
Głośnik Bluetooth do 100-150 zł

Głośnik Bluetooth do 100-150 zł Manta SPK204FM

➾Szczegóły TOP1: Manta SPK204FM

Głośnik Bluetooth do 200 zł

Wśród produktów tej klasy możemy spotkać się z dość dobrą jakością odtwarzanych treści, kompaktową i przemyślaną konstrukcją i ciekawymi funkcjonalnościami takimi jak na przykład możliwość prowadzenia rozmów w trybie głośnomówiącym. Najlepsze głośniki bezprzewodowe do 200 zł mają firmy JBL, Creative, Sony i Manta. Oprócz lepszej jakości wykonania i dodatkami w postaci wizualizacji LED na obudowie można spotkać usprawnienia w zakresie funkcjonalności. Przykładem może być Jabra Solemate, który dostarcza wraz z urządzeniem chip NFC pozwalający na szybkie parowanie smartfona z głośnikiem. W porównaniu do urządzeń z niższej półki spotkamy się tu z lepszymi przetwornikami, a co za tym idzie z większą głębią odtwarzanych utworów.

RankingGłośnik Bluetooth do 200 złProducentCena
1Sony SRS-XB10 czerwonySonyAktualna Cena
2Sony SRSXB10B CzarnySonyAktualna Cena
3Kruger & Matz KM0523Kruger & MatzAktualna Cena
4JBL Clip 3 CzarnyJBLAktualna Cena
5Vakoss SP-2940X CzarnyVakossAktualna Cena
Głośnik Bluetooth do 200 zł

Głośnik Bluetooth do 200 zł Sony SRS-XB10 czerwony

➾Szczegóły TOP1: Sony SRS-XB10 czerwony

Głośnik Bluetooth do 300 zł

Wśród produktów do 300 zł można znaleźć dobrej jakości głośniki przenośne charakteryzujące się większą wytrzymałością i są przyjemniejsze w odsłuchu. Głośniki tej klasy mają o wiele większą sprawność i głębie odtwarzanych treści, a to za sprawą lepszych przetworników. Spora część modeli w tym segmencie ma certyfikat IPX4, który zapewnia całej konstrukcji odporność na zachlapanie. Również pod kątem długości pracy na zasilaniu bateryjnym sytuacja wygląda lepiej, a urządzenia mogą pochwalić się możliwością 10-godzinnego słuchania muzyki.

RankingGłośnik Bluetooth do 300 złProducentCena
1Denon Envaya Pocket DSB-50BT szaryDenonAktualna Cena
2JBL Flip 3 CzarnyJBLAktualna Cena
3Sharp GX-BT280 NiebieskiSharpAktualna Cena
4Sharp GX-BT280 CzarnySharpAktualna Cena
5Manta SPK614 CzarnyMantaAktualna Cena
Głośnik Bluetooth do 300 zł

Głośnik Bluetooth do 300 zł Denon Envaya Pocket DSB-50BT szary

➾Szczegóły TOP1: Denon Envaya Pocket DSB-50BT szary
Głośnik bluetooth
Najlepsze zapytania:
 • polecane glosniki bluetooth styczen 2019

Głośnik bluetooth - Opinie i komentarze

 • 14 sierpnia 2015 z 20:17
  Permalink

  Mój brat chciałby dostać na urodziny głośniki. Chcę mu zrobić taki prezent ale prawdę mówiąc niezbyt się na tym znam. raz juz nawet w sklepie byłam ale pan sprzedawca zarzucił mnie taką ilością niezrozumiałych dla mnie informacji że wychodząc ze sklepu wiedziałam tyle samo co przedtem. Po przeczytaniu tego tekstu wiem już na co uwagę zwrócić i na jakie modele patrzeć 🙂

  Powtórz
 • 23 października 2015 z 11:19
  Permalink

  Bardzo fajne są takie głośniki, mam takie i jestem z nich bardzo zadowolona. Początkowo miałam jedynie jeden głośnik, teraz kupiłam sobie dwa. Bardzo dobre rozwiązanie szczególnie w podróży kiedy brakuje nam dodatkowego nagłośnienia. Ich największym plusem jest wielkość, bo najczęściej są malutkie 🙂

  Powtórz
 • 18 lutego 2016 z 14:54
  Permalink

  od 3 miesięcy mam u siebie głośniki stilgut, bardzo czysta jakośc dźwięku. mega fajne 🙂

  Powtórz
 • 10 marca 2016 z 11:25
  Permalink

  Mam takie głośniki bezprzewodowe i najlepiej sprawdzają się przede wszystkim podczas podróżowania. Mają dobrą jakość dźwięku, grają dość głośno, więc bardzo mi odpowiadają. A są bardzo małe, więc byłam zaskoczona, że takie małe urządzenie może tak dobrze działać.

  Powtórz
 • 30 kwietnia 2016 z 21:56
  Permalink

  Czy można ich używać do odtwarzania muzyki z telefonu z takich serwisów jak spotify, tidal, itp?

  Powtórz
  • 5 lipca 2016 z 13:20
   Permalink

   Tak, bez problemu, odtwarzają one jakikolwiek dźwięk puszczany z telefonu. Nawet dźwięki powiadomień. 😉

   Powtórz
 • 10 czerwca 2016 z 13:55
  Permalink

  Witam długo przeglądałem różne oferty, przeszukałem internet i wybrałem Radio przenośne + mp3, dwa głośniki, USB, microSD. Po około pół roku użytkowania stwierdzam że był to dobry zakup . Posiada dwa głośniki nisko tonowe po 3W każdy, które nadają wydobywającej się muzyce niezwykłego brzmienia oraz mocy. Wejście USB pozwala na odtwarzanie muzyki bezpośrednio z pendrive’a, a czytnik kart pamięci pozwala na odczyt kart SD . Dodatkowo wejście Line In umożliwia podłączenie wielu urządzeń zewnętrznych posiadających wyjście na 3.5mm typu Jack. Odsłuchuj muzyki bezpośrednio z iPoda, PC, MP3, MP4 czy telefonu komórkowego.

  Powtórz
  • 27 września 2017 z 22:59
   Permalink

   To miał być komentarz a nie reklama produktu którym handlujesz !

   Powtórz
 • 21 czerwca 2016 z 16:49
  Permalink

  A ja dostałem głośnik Dream Audio Conch i wymiata 🙂 łączę się przez bluetooth i gram muzykę z każdej apki.

  Powtórz
 • 24 czerwca 2016 z 21:49
  Permalink

  podacie mi pare przykladow takich glosnych glosnikow do 200zl

  Powtórz
 • 21 listopada 2016 z 10:08
  Permalink

  Ja osobiście polecam Conch od Dream Machines. Kupiłem, bo znajomy mnie namawiał, głównie dlatego, że kupił już od nich lapka i myszkę do grania. Stwierdziłem, że spróbuję i generalnie muszę powiedzieć, że za tę cenę bardzo spoko opcja. 2x głośnik + bluetooth naprawdę robi robotę. Bateria trzyma te 6h, głośnik gra elegancko, głośno (sąsiedzi czasami się wkurzają :P). Nie jest to małe chińskie badziewie i póki co bezproblemowo działa już od 3 miesięcy.
  Od czasu do czasu słyszę nawet, że jest jakieś promo na te głośniki, więc wtedy tym bardziej warto.

  Powtórz
 • 25 listopada 2016 z 03:43
  Permalink

  Witam was ja nie wiem. Co jest lepsze kupić taniej czy drożej jaki głośniki. Bezprzewodowy ma wejśće na kartę pamięci SD i na pendrajwa bo o takimi mi chodź może być mały ale głośny
  Ale wiecie bo ja jutro jadę kupić i podczebuje porady od was Dzięki

  Powtórz
 • 27 listopada 2016 z 14:32
  Permalink

  Ja bardzo polecam głośniki firmy Media-tech. Cena dobra wykonanie jeszcze lepsze a jakość dźwieku na bardzo wysokim poziomie. POLECAM!!!

  Powtórz
 • 11 stycznia 2017 z 17:43
  Permalink

  Polecam Divoom Outdoor 2 polecam głosnik kosztuje 250 zł z przesyłką ma 14 w i wytrzymuje naprawdę 12h ma bardzo dobre basy, waży trochę sporo ale to idealny model do słuchania muzyki w trudnych warunkach jest wodoodporny

  Powtórz
 • 17 kwietnia 2017 z 23:39
  Permalink

  Kpiłem sobie jakiś czas temu lamax sentinel i o ile nie w domu to przy pogodnie na grila lub ognisko czy inne plenerowe wyjazdy ze znajomymi. Do tego jest wodoodporny więc nie ma się o co martwić.

  Powtórz
 • 29 kwietnia 2017 z 16:15
  Permalink

  A ja od siebie polecam rozglądnąć się za przenośnymi głośnikami Forever – np. na Frago.pl mozna je kupic w dosyc dobrej cenie chyba ostatnio nawet tam promocje widzialem 😉

  Powtórz
 • 4 czerwca 2017 z 10:03
  Permalink

  akurat z tym się zgodzę banshee, bo akurat Frago.pl oferuje nie tylko dobre glośniki przenosne ale tez rzeczy takie jak etui do telefonow, szkla hartowane itp. A co do samej marki Forever to chyba jest dobra, skoro tyle osob ja poleca:)

  Powtórz
 • 21 października 2017 z 22:37
  Permalink

  Ja jestem zachwycony głośnikami bazooka które ostatnio kupiłem przez stronkę Wesserman.eu 🙂

  Powtórz
 • 22 października 2017 z 21:48
  Permalink

  Ostatnio testuję fajny głośnik przenośny od Fergusona (Przenośny głośnik Bluetooth Ferguson HearMe 100BT) i przyznam, że jestem z niego bardzo zadowolony. Jest wodoodporny i można na nim słuchać muzyki do 8h 🙂 Oprócz dobrej jakości dźwięku doskonale sprawdza się jako prezent 😉

  Powtórz
 • 4 grudnia 2017 z 12:07
  Permalink

  Polecam też Xblitz Emotion, ma moc, dżwięki super, długo działa ( bateria o pojemności 2000m Ah ) z opcją odbieranie też połaczeń telefonicznych, super do auta, mega jestem zadowolony z tego sprzetu

  Powtórz
 • 8 marca 2018 z 16:42
  Permalink

  A co powiedzie na temat głośników Logitecha Ultimate Ears Wonderboom? Podobno są nieco niezłe niż Boom, Boom2. Choćby wyróżniają się lepszym basem, a przy słuchaniu muzyki klubowej no sorry ale to najwazniejsza opcja 😉

  Powtórz
 • 3 kwietnia 2018 z 06:10
  Permalink

  Moim zdaniem Ultimate Ears Boom 2 byłyby najlepszym wyborem a głównie przez wodoodporność, zasięg bluetooth nawet do 30m, długi czas pracy na baterii (do 15h) i genialne brzmienie 360 stopni. A sama aplikacja to po prostu cudo, w której podobno można nawet budzik ustawić z ulubionym utworem!
  Ja osobiście się przymierzam do zakupu jego, choć jeszcze zbieram opinie. Ktoś z Was ma taki głośnik bezprzewodowy i może się wypowiedzieć w temacie?

  Powtórz
 • 3 kwietnia 2018 z 07:58
  Permalink

  Jeżeli mowa o Ultimate Ears – Niesamowity przestrzenny dźwięk 3D, aplikacja telefoniczna dołączona do głośnika. MicroUSB oraz/lub jack w bardzo dobrym wykonaniu. Bateria trzyma do 15h w zależności od głośności. Jets lekki mimo tego, że posiada gumowe tworzywo odpowiadające za wytrzymałość, więc nawet po upadku głośniknie ulega zniszczeniu.
  Świetny bębenkowy feature, klepnij w głośnik aby zapauzować – przewinięcie piosenki podwójne klapnięcie w wierzch głośnika.

  Powtórz
 • 3 kwietnia 2018 z 11:10
  Permalink

  Czy ja wiem Jola… Jak dla mnie Boom 2 wygrywają, ale to masz głównie pod względem featurów jak np. bębenek (wierzchnia częś ć głośnika) dzięki któremu możesz przewijać piosenki, czy pauzować muzykę. Ja uważam, że Logitech jest warty swojej ceny, tym bardziej, że w przeciągu pół roku nieco spadł koszt zakupu takiego gadżetu. Od siebie moge powiedzieć tylko że BIERZ i nie wahaj się go użyć!XD

  Powtórz
 • 3 kwietnia 2018 z 21:13
  Permalink

  jak chcesz muze klubową to sounder z lamaxa ma odpowiednie zaplecze żeby wybrzmieć swój bassboost

  Powtórz
 • 29 kwietnia 2018 z 12:58
  Permalink

  Ja się zgadzam ze Śledzikiem, jednak Boom 2 nad Wonderboom mają znaczną przewagę. Niby gadżety to nic pozadanego, ale przyjazność użytkowania wygrywa ponad wszystko.

  Powtórz
 • 29 kwietnia 2018 z 16:23
  Permalink

  Oglądając recenzje morele to głośniki bluetooth za 500zł jednak Boom 2 ma najlepszą opinię jeżeli chodzi o moc dźwięku. Jednakże bass nie jest aż tak znakomity, w tym przypadku jednak Wonderboom wygrywa, który jest bodajże o 2x większy od Booma i basik da się znacznie wyczuć.

  Powtórz
 • 3 maja 2018 z 13:22
  Permalink

  Ja polecam zakupić mu Ultimate Ears Boom 2 albo Megaboom ( z lepszym basem) firmy Logitech !
  Cena jest zdecydowanie korzystna dla tej jakości. Uważam, że głośnik ten jest warty swojej ceny przy okazji masy ciekawych featurów. Świetne parametry, wodoodporność, wytrzymałość na upadki, aplikacja sterująca to chyba wszystko czego wymagam od takiego sprzętu/ W porównaniu do JBL wyróżnia się jakością dźwięku i głośnością. Dla porównania w tej samej cenie JBL Charge 2 są słabsze pod względem mocy, a jak posłuchacie muzy przy max. głośności to głośniki zaczynają szumieć -.- Do tego membrany pasywne w nim są narażone na zniszczenie gdyż nie są dobrze zabezpieczone. Nie wiem, czemu taki HOP jest na JBLe skoro jets tyle fajnych firm oferujących świetną jakość. W TYM WŁAŚNIE ULTIMATE EARS! ;3

  Powtórz
 • 13 sierpnia 2018 z 23:19
  Permalink

  Ostatnio w sklepie jak sobie słuchałem tych tańszych modeli to zapadł mi w pamięci głośnik z BML – nie pamiętam modelu. Ale jak na swoja cenę niezły. Takie info dla potomnych jak by szukali tanio a nieźle.

  Powtórz
 • 29 grudnia 2018 z 09:43
  Permalink

  Zależy kto czego oczekuje od jakości dźwięku. Jeśli raz poznałeś dobre brzmienie muzyki docenisz porządny sprzęt. Głośnik z mocą do której jest dobrze dobrane pasmo przenoszenia dźwięku potrafi zaskoczyć. Jeśli kupisz 10W gdzie będzie po kosztach dobrany speaker to będzie trzeszczeć, chrapać itp. Lepiej zainwestować raz a dobrze.

  Powtórz
 • 11 kwietnia 2019 z 18:30
  Permalink

  Hej ja mam głośnik Bluetoot Flip X G205, jest super, nie jest drogi, ale daje rade.

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *