Słuchawki z mikrofonem dla wielu graczy są nieodzownym elementem, bez którego nie wyobrażają sobie gry. Sprzęt ten pozwala na komfortową komunikację z drużyną lub z oponentem w grach online. Im słuchawki z mikrofonem są lepsze, tym jakość naszej rozgrywki wzrasta, szczególnie w grach typu Counter Strike, czy Call of Duty, gdzie dobrej jakości słuchawki mogą warunkować nasze zwycięstwo. W najlepszych urządzeniach tego typu będziemy w stanie wychwycić kroki skradającego się przeciwnika, a wysokiej klasy mikrofon pozwoli na wydawanie czystych komunikatów. W grach zespołowych komunikacja to podstawa dlatego warto zainteresować się sprzętem, który to umożliwia.

Jaka konstrukcja słuchawek jest najwygodniejsza?

Słuchawek z mikrofonem używamy wyłącznie w domu, dlatego też ich rozmiary nie powinny być niczym ograniczane. Najpopularniejszym rozwiązaniem są dobre słuchawki nauszne, ponieważ zapewniają maksymalny komfort użytkowania i przy dłuższym korzystaniu nie męczą uszu. Warto wybrać sprzęt z odpowiednią wentylacją oraz pasujący do naszej małżowiny usznej. Możemy również spotkać słuchawki douszne i dokanałowe z mikrofonem, jednak to rozwiązanie jest półśrodkiem i w dłuższej perspektywie użytkowania może nie być komfortowe oraz może nieść za sobą ryzyko nabawienia się choroby uszu.

Mikrofon w dobrych słuchawkach powinien być regulowany. Zarówno jego głośność, jak i pozycja. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość odpięcia mikrofonu, gdy ten nie jest nam potrzebny. Cała konstrukcja będzie mniejsza i jednocześnie lżejsza, co ma wpływ na komfort użytkowania. Poza tym warto również wybrać sprzęt, który oferuje regulację głośności, jak i mechaniczny przycisk wyciszenia mikrofonu. Jest to bardzo przydatna funkcja, gdy nie jesteśmy jedynym mieszkańcem w domu.

Ranking Słuchawki z mikrofonem Producent Cena
1Marshall Major II czarneMarshallAktualna Cena
2Creative Aurvana Live czarneCreativeAktualna Cena
3Creative SoundBlaster JAM czarneCreativeAktualna Cena
4Kingston HyperX Cloud Revolver Czarno-czerwoneKingstonAktualna Cena
5Sennheiser G4ME™ ONE białeSennheiserAktualna Cena

Słuchawki z mikrofonem bezprzewodowe

Tego typu słuchawki nie należą do tanich rozwiązań. Dźwięk przesyłany jest za pośrednictwem modułu bluetooth w formie cyfrowej. Tego typu słuchawki nie sprawdzą się w przypadku gier, filmów, jak i słuchania muzyki. Nie polecamy ich osobom wybrednym, ponieważ działają na profilu A2DP, dźwięk jest stratnie kompresowany, a co za tym idzie jego jakość nie zachwyca. Poza tym w przypadku słuchawek bezprzewodowych powstają opóźnienia w obiorze, a same słuchawki bezprzewodowe nie wspierają technologii dźwięku przestrzennego. Te wszystkie minusy sprawiają, że komfort użytkowania w przypadku filmów jest średni, natomiast w przypadku gier, gdzie liczy się zarówno jakość dźwięku, jak i szybkość działania, stanowczo odradzamy tego typu rozwiązanie.

Parametry słuchawek z mikrofonem

Przede wszystkim słuchawki muszą być wygodne. Przy wyborze powinniśmy przymierzyć parę modeli, żeby określić, które są dla nas najwygodniejsze. Poza tym, jeśli zależy nam na jakości dźwięku i braku opóźnień, nie warto inwestować w sprzęt bezprzewodowy. Najlepsze słuchawki z mikrofonem łączą się za pomocą portu mini jack 3.5 mm, lub ewentualnie za pomocą portu USB.

Nie powinniśmy kupować słuchawek o mocy mniejszej niż 100 mW. Warto zainteresować się również pasmem przenoszenia. Powinno ono wynosić od 20 Hz do 20 kHz. Tak samo ważnymi parametrami jest poziom ciśnienia akustycznego i oddzielna regulacja głośności.

Jakie słuchawki z mikrofonem do 100 złotych?

Słuchawki w tej cenie nie powalą jakością. Warto dołożyć trochę pieniędzy i kupić lepszy sprzęt, jeśli natomiast nie możemy przeznaczyć większej kwoty, pozostaje nam albo wybór słuchawek używanych, co nie jest dobrym pomysłem. Słuchawki używane dopasowują się do kształtu głowy pierwszego właściciela, więc inna osoba, która je założy, będzie odczuwała dyskomfort. Poza tym słuchawki nie będą tak dobrze izolować od dźwięków otoczenia.

Ranking Słuchawki z mikrofonem do 100 złotych Producent Cena
1Superlux HD681 Czarno-czerwoneSuperluxAktualna Cena
2Creative Sound Blaster Blaze czarneCreativeAktualna Cena
3Tracer Hydra 7.1 czarno-niebieskieTracerAktualna Cena
4Natec Genesis HX60 Czarno-czerwoneNatecAktualna Cena
5A4Tech Bloody Combat G500 czarno-czerwoneA4TechAktualna Cena

W cenie do 100 złotych musimy szukać brzmienia przestrzennego, jasnego. Większość słuchawek z tej klasy będzie charakteryzować się małą sceną i podkreślonym basem. Mikrofon użyty w słuchawkach do 100 złotych będzie miernej jakości. Nie będzie redukował szumów, a zbieranie dźwięku również będzie pozostawiało wiele do życzenia.

Jakie słuchawki z mikrofonem do 200 złotych?

W słuchawkach w tym przedziale cenowym możemy liczyć na szerszą scenę, ciepłe i muzykalne brzmienie. W tej klasie słuchawki będą znacznie lepiej tłumić dźwięki otoczenia. Poza tym ich konstrukcja będzie wykonana z lepszych jakościowo materiałów, które w mniejszym stopniu męczą uszy. W tym przedziale najczęściej natkniemy się na mikrofon dynamiczny, a bas w słuchawkach będzie odpowiednio stonowany i głęboki.

Ranking Słuchawki z mikrofonem do 200 złotych Producent Cena
1Marshall Major II czarneMarshallAktualna Cena
2Creative Aurvana Live czarneCreativeAktualna Cena
3Creative HS-880 Draco czarneCreativeAktualna Cena
4A4Tech Bloody M630 czarno-czerwoneA4TechAktualna Cena
5SteelSeries Siberia 150 czarneSteelSeriesAktualna Cena

Przed zakupem słuchawek warto zastanowić się, do jakich celów będziemy ich wykorzystywać. Czy służyć nam będą głównie do gier, czy zechcemy oglądać w nich filmy, a może słuchać muzyki? Jeśli nie zależy nam na przestrzennym dźwięku i szybkim czasie działania, a jednocześnie nie jesteśmy melomanami, warto zastanowić się nad słuchawkami bezprzewodowymi. Brak kabla znacząco poprawia komfort korzystania ze sprzętu. Wybierając słuchawki i dbając o komfort szczególnie polecam wybierać te o konstrukcji wokółusznej z dobrą wentylacją. Nasze uszy będą nam wdzięczne.

Słuchawki z mikrofonem
Najlepsze zapytania:
 • sluchawki z dobrym basem do 200 złotych
 • słuchawki przewodowe z mikrofonem najlepsze
 • słuchawki z mikrofonem jakie wybrać

Słuchawki z mikrofonem - opinie i komentarze

 • 10 marca 2016 z 11:38
  Permalink

  Kupiłem ostatnio takie słuchawki bo bardzo sprawdzają się w mojej pracy. Uważam, że są niezastąpione, wygodne a przede wszystkim uniwersalne. Można w nich robić wiele rzeczy, rozmawiać, grać.. Do wszystkie będą okej. A koszt wcale nie jest wysoki.

  Powtórz
 • 9 listopada 2016 z 11:08
  Permalink

  Ja takich słuchawek używam tylko w pracy, pozwala mi to na swobodne rozmowy, kiedy tego potrzeba, a dzięki nim nie słyszę żadnego szumu i dźwięków z otoczenia, które bardzo hałasuje! Wtedy dobrze słyszę rozmówcę i przynajmniej wiem o czym rozmawiamy, mogę się skupić. Aktualnie mam słuchawki z Sony i jestem z nich zadowolona.

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *