Słuchawki do telefonu ranking

Muzyka to niewątpliwie jedno z najważniejszych i najbardziej dostępnych źródeł rozrywki. Jednakże, przebywając w miejscu publicznym mimo wszystko słuchanie muzyki jest zasadniczo ograniczone i jeżeli zależy nam na kulturalnym zachowaniu, bez słuchawek się nie obejdzie. Z tego właśnie względu bardzo często szukamy dobrych słuchawek do telefonu. Niestety, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest wybranie odpowiednich słuchawek do telefonu, nie tylko ze względu na jakość dźwięku, ale funkcjonalność.

Dlatego w dzisiejszym artykule przedstawimy wam najlepsze słuchawki nauszne do telefonu, najlepsze słuchawki douszne oraz doradzimy, na co zwrócić uwagę podczas szukania dobrych słuchawek bezprzewodowych do telefonu oraz czy możliwe jest znalezienie słuchawek bezprzewodowych bluetooth do telefonu bez narażania się na duże koszty.

Co jest najważniejsze podczas zakupu słuchawek do telefonu?

Gdy wybieramy słuchawki do telefonu należy zwrócić uwagę na szereg czynników – począwszy od oczekiwań, jakie wiążemy z produktem, poprzez sposób wykorzystywania słuchawek, a skończywszy na parametrach odpowiedzialnych za jakość dźwięku oraz za dodatkowe funkcje.

Pierwszą i prawdopodobnie najważniejszą kwestią jest wybór czy decydujemy się na słuchawki przewodowe bądź bezprzewodowe. Później, należy zdecydować czy szukamy słuchawek dousznych czy może jednak nausznych. Kolejna decyzja, jaka przed nami stoi, dotyczy sposobu łączenia słuchawek z telefonem. Czy szukamy standardowych słuchawek na okrągłe wejścia audiojack czy może słuchawek przystosowanych do najnowszych smartfonów, które wymagają połączenia bluetooth. Jakie słuchawki do telefonu najlepsze? Na to pytanie musi każdy odpowiedzieć z osobna, gdyż biorąc pod uwagę różne zastosowania, ciężko jest określić uniwersalny model słuchawek, który będzie odpowiadać każdym wymaganiom i okaże się strzałem w dziesiątkę.

Słuchawki do telefonu – bezprzewodowe czy przewodowe?

Słuchawki bezprzewodowe do telefonu mają swoje zalety i cieszą się rosnącą popularnością. To nie oznacza jednak, że tradycyjne słuchawki na kabel nie są popularne. Wręcz przeciwnie – jeżeli zależy nam na lepszej jakości i nie przeszkadza nam przewód, to w takiej samej cenie zakupimy słuchawki przewodowe, które mogą pochwalić się o wiele lepszą jakością dźwięku.

Oczywistą wadą słuchawek przewodowych jest fakt, że w przypadku osób uprawiających sport, mogą być uciążliwe i przeszkadzać podczas ćwiczeń. Co więcej, słuchawki przewodowe mogą bardzo łatwo się zepsuć poprzez pociągnięcie kabla, co może natychmiastowo sprawić, że słuchawki (albo jedna słuchawka) przestaną działać.

W przypadku słuchawek bezprzewodowych do telefonu nie musimy martwić się o problemy wspomniane wyżej. Powiększający się rynek tego typu słuchawek pozwala nam na wybranie spośród wielu różnych modeli. Szeroki wybór jest niezmiernie ważny, gdyż dzięki temu możemy nie tylko znaleźć słuchawki odpowiadające nam cenowo oraz jakościowo, ale również będą nam podobały się z wyglądu.

Słuchawki bezprzewodowe do telefonu

Słuchawki bezprzewodowe do telefonu JBL TUNE 220TWS Czarne (JBLT220TWSBLK)

➾Szczegóły TOP1: JBL TUNE 220TWS Czarne (JBLT220TWSBLK)

Zaleta, dzięki której coraz to więcej osób decyduje się na zakup słuchawek bezprzewodowych do telefonu to przede wszystkim swoboda ruchu. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto nie chce być ograniczony przez przewód i potrzebuje tej swobody do uprawiania różnych aktywności fizycznych. Warto nadmienić, że najpopularniejszym sposobem na przesyłanie sygnału jest bluetooth. Oznacza to, że w średnim przedziale cenowym, większość produktów to będą słuchawki bezprzewodowe bluetooth do telefonu. Wiąże się z tym jednak wada. Ten sposób łączenia słuchawek z naszym telefonem ogranicza jakość, gdyż kompresuje on dźwięk. Oznacza to, że podczas słuchania muzyki każdy audiofil wyczuje różnice. Istnieją oczywiście inne sposoby łączenia takie jak na przykład połączenie radiowe lub Wi-Fi. Z tych wszystkich najlepszą metodą będzie łączenie urządzenia przez Wi-Fi. Niestety, takie urządzenia są droższe, dlatego wciąż najczęściej kupowanymi są słuchawki bezprzewodowe bluetooth do telefonu.

Słuchawki do telefonu nauszne czy douszne?

Kolejna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę, to czy wybrane przez nas słuchawki będą słuchawkami nausznymi czy dousznymi. Jeżeli chodzi o słuchawki nauszne, to wyróżniamy słuchawki nauszne otwarte, zamknięte i półotwarte. W przypadku słuchawek dousznych, to podział ten wygląda następująco: słuchawki dokanałowe oraz słuchawki douszne.

Słuchawki nauszne – charakterystyka i podział

Dwie pierwsze podkategorie słuchawek nausznych są najpopularniejsze i najczęściej spotykane. Słuchawki nauszne o charakterystyce zamkniętej cechują się przede wszystkim o wiele lepszym basem niż słuchawki nauszne otwarte czy słuchawki douszne. Pozwalają również cieszyć się wysoką jakością dźwięku. Oprócz tego, bardzo dobrze izolują dźwięk, więc idealne są w głośnych miejscach publicznych.

Jeśli chodzi o słuchawki nauszne do telefonu w otwartej obudowie, to cechują się one jeszcze lepszym dźwiękiem niż w przypadku słuchawek nausznych otwartych. Membrana nie jest szczelnie zamknięta, jak w przypadku słuchawek nausznych zamkniętych, przez co dźwięk bardzo się w takich słuchawkach roznosi. Nie nadają się one jednak do miejsc publicznych, gdyż nie izolują tak dobrze jak słuchawki nauszne zamknięte.

Ten typ słuchawek charakteryzuje się większymi głośnikami. Tak więc naturalnym jest, że wytwarzamy przez nie dźwięk jest niezwykle dobrej jakości. Słuchawki nauszne są najczęściej wykorzystywane kiedy oczekujemy najwyższej jakości dźwięku, a mobilność nie jest dla nas tak ważna. Co więcej, słuchawki nauszne z mikrofonem do telefonu to również świetne rozwiązanie jeżeli zależy nam na rozmowach przeprowadzonych w najlepszej jakości.

Charakterystyka słuchawek dousznych oraz ich podział

Jeśli jednak nie możemy pozwolić sobie na słuchawki nauszne z mikrofonem do telefonu, gdyż równie ważne co jakość dźwięku jest komfort użytkowania oraz mobilność, to idealnym rozwiązaniem będą słuchawki douszne, szczególnie słuchawki douszne z mikrofonem do telefonu. W przypadku słuchawek dousznych, podział ten jest prostszy i wyróżniamy tylko słuchawki dokanałowe oraz douszne.

Słuchawki dokanałowe, jak zresztą sama nazwa wskazuje, umieszczane są głębiej niż zwykłe słuchawki douszne. Dzięki temu, są idealnym rozwiązaniem dla każdej osoby, której zależy na lepszej izolacji otoczenia. Oprócz tego, gumowe wkładki w słuchawkach na tyle szczelnie zatykają nasze ucho, że zarówno dźwięk wydobywający się ze słuchawek jak i basy są wyraźniejsze, dzięki czemu oferują lepszy dźwięk. Kolejną zaletą słuchawek dokanałowych jest komfort użytkowania, gdyż nie wypadają one tak często z uszu jak zwykłe słuchawki douszne. Jednakże, częste słuchanie głośno muzyki może doprowadzić do uszkodzenia słuchu. Dlatego nie jest polecane wykorzystywać tych słuchawek do ciągłego słuchania głośnej muzyki.

Zwykłe słuchawki douszne nie izolują tak dobrze, jak wyżej opisane słuchawki dokanałowe. Jednakże właśnie to, co sprawia, że są to dobre słuchawki do telefonu. Dzięki słuchawkom dousznych nie musimy się martwić o to, że nie usłyszymy nadjeżdżającego samochodu albo tego, że ktoś nas zawoła i tego nie usłyszymy. Zachowujemy kontakt z rzeczywistością. Jakie będą najlepsze słuchawki do telefonu? Czy będą to nauszne czy douszne? Zależy to całkowicie od tego do jakich celów zamierzamy wykorzystać słuchawki. Szukamy najlepszej jakości w publicznych, głośnych miejscach i nie przywiązujemy dużej uwagi do mobilności? Najlepszymi słuchawkami do telefonu będą nauszne zamknięte. Jeśli jednak potrzebujemy słuchawek, które nie będą całkowicie odcinać nas od rzeczywistości, a przy okazji będziemy wykorzystywać je, na przykład do biegania, to słuchawki douszne lub douszne dokanałowe będą lepszym rozwiązaniem.

Słuchawki USB do telefonu czy słuchawki bluetooth do telefonu?

Jeżeli nie wiesz jakie słuchawki do telefonu wybrać, gdy w twoim telefonie brak wejścia na słuchawki, to warto zapoznać się z alternatywami, jakie nam pozostają. W najnowszych smartfonach mamy do czynienia z dosyć ciekawym trendem, w którym to producenci telefonów decydują się zrezygnować z wejścia jack na słuchawki. Oznacza to, że jedynym sposobem na słuchanie muzyki jest znalezienie słuchawek usb do telefonu lub słuchawek z bluetooth do telefonu. Nie należy mylić tych drugich ze słuchawką zauszną, którą najczęściej wykorzystuje się do prowadzenia rozmów podczas prowadzenia samochodu, gdy nie mamy wolnej ręki.

Słuchawki usb do telefonu wykorzystują przejściówki, dzięki czemu możliwe jest podłączenie tradycyjnych, przewodowych słuchawek do telefonu. Należy jednak pamiętać o tym, że gdy szukamy najlepszych słuchawek do telefonu, należy również kupić adapter z górnej półki, gdyż złej jakości kabel może zniekształcić dźwięk i pogorszyć jakość audio. Jeśli chodzi o słuchawki wykorzystujące bluetooth do telefonu, to jest to częściej spotykany wybór do najnowszych smartfonów. Takie słuchawki mogą być również stosowane w zwykłych telefonach, w których po prostu zdecydowaliśmy się na korzystanie słuchawek bezprzewodowych.

Jakie słuchawki do telefonu? Specyfikacje

Najlepsze słuchawki do telefonu to takie, które mogą pochwalić się jak najszerszym pasmem przenoszenia. Dobre słuchawki do telefonu mają częstotliwość w zakresie od 20 Hz do 20000 Hz. Jeśli jednak szukamy najlepszych słuchawek do telefonu, to powinniśmy szukać takich, których pasmo przenoszenia zaczyna się od mniejszej wartości i kończy na większej.

Dynamika słuchawek, która wyrażana jest w decybelach, to kolejna rzecz, na którą powinniśmy uważać. Ilość decybeli powie nam jak jest różnica w przypadku dźwiękami cichymi i głośnymi. Im więcej decybeli, tym większa szansa, że przeglądane przez nas słuchawki odpowiednio odtworzą dźwięki o różnej głośności.

Impedancja słuchawek wyrażana w Ohmach jest kolejną wartością, na jaką należy spojrzeć. Dobre słuchawki mogą się pochwalić impedancją większą bądź równą 30 Ohm. Jeśli jednak szukamy najlepszych słuchawek do telefonu, to należy szukać takich, które tę wartość mają jeszcze większą. Jednakże, należy pamiętać że im więcej omów, tym są większe szanse, że zakupione przez nas słuchawki będą potrzebowały wzmacniacza, co jeszcze bardziej ograniczy ich mobilność.

Oprócz tego słuchawki do telefonu mogą cechować się dodatkowymi funkcjami, jak na przykład funkcja redukcji szumów bądź funkcja kierowania dźwięku do ucha. Dzięki nim podniesiemy jakość odtwarzanej muzyki.

Najlepsze słuchawki do telefonu? Już wiesz jak je znaleźć!

Teraz, gdy na rynku słuchawek do telefonu jest dostępnych tyle różnych modeli, wiele osób się gubi. Nic więc dziwnego, że co druga osoba postanawia skorzystać z rankingów i innych zestawień, gdzie polecane są poszczególne modele. Jeśli jednak sami chcemy kupić bardzo dobre słuchawki do telefonu, a nie polegać na czyjejś wiedzy, to warto zapoznać się ze specyfikacją i wiedzieć do czego odnoszą się poszczególne wartości. Tylko wtedy będziemy pewni co do tego jakie słuchawki do telefonu będą najlepsze.

Słuchawki do telefonu

Słuchawki do telefonu - Ranking 2021

Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić najlepszy sprzęt w kategorii Słuchawki do telefonu, to zapraszamy do zapoznania się z produktami przestawionymi w poniższej tabeli. Znajduje się tam ranking najpopularniejszych, dobrych produktów, które zostały dopasowane do kategorii Słuchawki do telefonu. Ranking jest udostępniany przez serwis Skąpiec.pl i jest przez nas aktualizowany codziennie.

Słuchawki do telefonu - RankingProducentCena
1.
APPLE AirPods MMEF2ZM/A białe
APPLEAktualna Cena
2.
JBL TUNE 220TWS Czarne (JBLT220TWSBLK)
JBLAktualna Cena
3.
JBL Tune 500 BT Czarny
JBLAktualna Cena
4.
Sony MDR-RF811 czarne
SonyAktualna Cena
5.
Apple AirPods Pro białe
AppleAktualna Cena
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Słuchawki do telefonu - Opinie i komentarze - 6

 • 15 lutego 2019 z 17:23
  Permalink

  Najlepsze słuchawki do telefonu moim zdaniem są te, które są bezprzewodowe. Nie ma innych, których bym teraz regularnie używała. Bardzo często używam telefonu, bo dzwonię dużo i słucham muzyki w drodze do pracy. Więc słuchawki muszą być dla mnie wygodne i komfortowe. Takie bezprzewodowe super się sprawdzają, szczególnie w zimie.

  Powtórz
 • 6 czerwca 2019 z 18:44
  Permalink

  Przetestowałam wiele różnych słuchawek… I naprawdę kolosalna jest różnica w dźwięku między różnymi firmami. Na ten moment korzystam ze słuchawek do telefonu JBL Inspire 700 i jestem z nich zadowolona. To chyba jedne z lepszych słuchawek, które miałam. Moim zdaniem trochę dużo kosztują, ale warto wydać na nie pieniądze, bo to nie są słuchawki, które po jednym użyciu się zepsują.

  Powtórz
 • 12 listopada 2019 z 15:47
  Permalink

  Lubię duże słuchawki dlatego nie zastanawiałam się długo jakie słuchawki do telefonu kupię. Wybrałam duże, nauszne słuchawki JBL o modelu TUNE 500. Polecam każdej dziewczynie. Ja dorwałam je w sklepie internetowym za śmieszne pieniądze bo 100 zł, a tutaj mówimy o naprawdę dobrej jakości, która przekłada się na użytkowanie sprzętu. Mogę powiedzieć, że ten jasnoróżowy kolor świetnie się sprawdza, wcale się nie brudzi tak szybko. Wygodne słuchawki z bardzo dobrą jakością dźwięku.

  Powtórz
 • 12 listopada 2019 z 15:49
  Permalink

  Ja osobiście używam słuchawek, które miałem dołączone do telefonu w komplecie. Nie słucham muzyki zbyt często, jedynie wtedy, kiedy jeżdżę tramwajem czy autobusem. A więc do moich potrzeb takie słuchawki są wystarczające. Jeżeli ktoś chce dobre słuchawki do telefonu to pewnie szuka czegoś może lepszego, może o lepszych parametrów. Ja nie widziałem potrzeby wydawania kolejnych pieniędzy, szczególnie, że te słuchawki które mam, wydają mi się bardzo dobre i wystarczające dla mnie.

  Powtórz
 • 12 listopada 2019 z 15:51
  Permalink

  Musiałam ostatnio kupić, dwa miesiące temu, nowe słuchawki, bo poprzednie mi się zgubiły. Nie wiem czy też tak macie, że słuchawki wam się często gubią? Nie wiem jak ja to robię. Najpewniej te ostatnie zostawiłam na przystanku, ale trudno. Teraz mam nowe i staram się bardzo, żeby je pilnować. Kupiłam Philipsa takie z numerem SHE ale nie wiem dokładnie już który to był model. Kosztowało około 50 zł. Jestem z nich zadowolone. Są one wygodne, bardzo przyjemnie słychać w nich dźwięk. Nie wypadają z uszu nawet podczas energicznych ruchów, czy biegania, więc na plus.

  Powtórz
 • 22 marca 2021 z 08:55
  Permalink

  A jak ze zużyciem baterii telefonu przy słuchawkach bezprzewodowych?

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *