W dobie zaawansowanych automap wyposażonych w satelitarne mapy i sztuczną inteligencję, telefonów komórkowych z nielimitowanym transferem danych i portali społecznościowych, używanie CB radia może wydawać się anachronizmem. Okazuje się jednak, że to niepozorne CB radio znacznie ułatwia podróżowanie i dzięki niemu można błyskawicznie zorientować się w sytuacji na drodze i uniknąć na przykład nieoczekiwanych patroli policji.

Dobre CB radio, powinno oferować funkcję regulacji czułości RF Gain, które pozwala na zmniejszenie ilości szumu odbieranego przez radio w aglomeracjach miejskich. Podobne działanie ma funkcja Local, która zmniejsza automatycznie czułość tak, aby maksymalnie zmniejszyć ilość słyszalnych “trzasków“.

Jakie CB radio do 200 złotych?

W cenie do 200 złotych, można znaleźć wiele interesujących modeli wyposażonych w opcje redukcji szumów i szeroki zakres odbieranych częstotliwości. Kierowcy często zwracają także na ilość odbieranych kanałów FM i AM i możliwość przełączania kanałów wbudowaną w mikrofon. Tanie modele CB radio raczej nie wyróżniają się jakością anteny, jednak powinna ona być wystarczająca, aby odbierać sygnały nawet z odległych nadajników.

W przypadku modeli w cenie około 200 – 250 złotych, można spodziewać się ogólnie wyższej jakości wykonania sprzętu. Droższe CB radia posiadają zwykle zaawansowaną redukcję szumów i precyzyjniejsze opcje dostrajania.

CB Radio to urządzenie, które ma zapewniać prostą komunikację bez konieczności wprowadzania zmian w ustawieniach. Z tego powodu zarówno tańsze, jak i droższe urządzenia, oferują jedynie prosty wyświetlacz monochromatyczny.

Dobre CB Radio do 400 złotych

Tanie CB Radia zwykle dobrze pełnią swoją funkcje, jednak wielu kierowcom może brakować pewnych opcji. Znajdziemy je w droższych modelach, na które należy wydać około 400 złotych.

Wydając tę kwotę w urządzeniu można spodziewać się takich opcji jak:

 • Zaawansowane opcje redukcji szumów, zapewniające czysty dźwięk. Dzięki nim, można pozbyć się denerwujących szumów i trzasków, a także filtrować te częstotliwości dźwięku, które mogą zagłuszać ludzki głos.
 • Wyższa czułość – droższe modele oferują znacznie wyższą czułość niż najtańsze CB Radia.
 • Oszczędność miejsca – niektóre modele mają wszystkie przyciski sterujące i wyświetlacz, na mikrofonie. Dzięki temu, można schować główne urządzenie pod fotel lub w innym miejscu, nie zajmując miejsca na płycie przedniej samochodu.
 • Miniaturowe rozmiary – nowoczesne radia CB mają bardzo kompaktowe rozmiary i zachowują opcje, dostępne w droższych modelach. Co prawda, miniaturyzacja nie zaszła tak daleko, jak w telefonach komórkowych, ale nowoczesne CB Radia zajmują minimalną ilość miejsca na panelu samochodu.
 • Przełączanie się między stacjami o dużym i małym zasięgu. Dzięki temu można uniknąć odbierania szumu z dalszych stacji. Przydatny jest także szybki przełącznik między najważniejszymi kanałami, dzięki czemu nie trzeba robić tego ręcznie.
 • Wyjście na mikrofon – producenci zwykle oszczędzają na mikrofonach wbudowanych w CB Radio, dlatego bardzo dobrym wyborem jest zdecydowanie się na urządzenie wyposażone w dedykowane wyjście. Jeśli okaże się, że wbudowany mikrofon nie oferuje wystarczającej jakości dźwięku, będziesz mógł zamienić go na inny.
 • Wyświetlacz – CB Radia do tej pory nie są wyposażane w kolorowe wyświetlacze. Nowoczesne modele posiadają natomiast podświetlane, wieloliniowe wyświetlacze ciekłokrystaliczne, które pozwalają na jednoczesne wyświetlanie wielu parametrów radia. Pozwala to na znacznie wygodniejszą obsługę urządzenia.

Wybierając CB radio należy pamiętać także o tym, że musi być ono wyposażone w odpowiednią antenę, która jest mocowana do dachu za pomocą magnesu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując dobre CB Radio?

 • Sposób zasilania – większość urządzeń posiada wtyczkę, do podłączenia do zapalniczki samochodowej. Niektóre CB radia przypominają rozbudowane Walkie Talkie i działają na baterie, jednak taki sprzęt stosuje się bardzo rzadko z uwagi na pojawianie się zakłóceń w sygnale. CB radia o większych możliwościach, można podłączać do zewnętrznego źródła zasilania dostępnego w samochodach ciężarowych.
 • Ilość przełączników – bardziej zaawansowane CB Radia posiadają zwykle kilkadziesiąt przełączników na przednim panelu. Dla początkujących użytkowników, tak duże możliwości wprowadzania zmian w ustawieniach nie będą potrzebne.
 • Sposób montażu anteny – tyczy się tych zestawów, w których znajduje się już odbiornik antenowy. Oprócz najwygodniejszej metody montażu, którym jest antena z magnesem, można kupić anteny przykręcane do główki, przez dziurę w dachu samochodu, oraz zastosowanie specjalnego uchwytu.
 • Częstotliwość pracy anteny – im droższe urządzenie, tym szerszy jest zakres pracy jego anteny. Liczy się także moc pracy anteny, wskazująca na to, z jaką mocą może pracować odbiornik CB radia. Nie należy przykładać zbyt dużej wagi do mocy anteny, ponieważ moc większości odbiorników nie przekracza 4 W.
CB radio

CB radio - Ranking 2018

Polecamy sprawdzić ranking w kategorii CB radio, który codziennie aktualizujemy poprzez porównywarkę cen Skąpiec.pl. Są tam najlepsze ceny dla danego produktu, opinie i szczegółowe parametry techniczne.

TOP 6 Model (CB radio) Producent Cena
1WOUXUN KG-UV6DWOUXUNAktualna Cena
2Midland Alan 42 MultiMidland AlanAktualna Cena
3Midland Alan 48 Plus MultiMidland AlanAktualna Cena
4M-TECH Legend IIIM-TECHAktualna Cena
5President Walker ASCPresidentAktualna Cena
6Albrecht AE-6110 mini MULTIAlbrechtAktualna Cena
Najlepsze zapytania:
 • dobre cb radio do samochodu 2018
 • dobre radio cb

CB radio - Opinie i komentarze

 • 27 czerwca 2017 z 13:40
  Permalink

  Kiedyś myślałam, że na taki sprzęt 200 zł to bardzo mało. Teraz kupiłam radio w takiej cenie i jestem z niego bardzo zadowolona. Powiem więcej, nawet bardziej zadowolona niż z droższego sprzętu, który miałam wcześniej.

  Powtórz
 • 22 stycznia 2018 z 23:01
  Permalink

  Najlepsze CB radio wcale nie musi być najdroższe. Moim zdaniem wystarczy wybrać dobry model, ze względu na parametry i wtedy kupić. Ja sam długo się zastanawiałem przed zakupem najlepszego. Wybrałem CB radio za niewiele więcej niż 200 zł. Dobre CB radio powinno przede wszystkim mieć wysoką czułość.

  Powtórz
 • 28 maja 2018 z 22:35
  Permalink

  Ja zdecydowałem się na dobre CB radio, które zostało mi polecone. Naprawdę bardzo dobrej jakości sprzęt, który świetnie działa i jest pomocny w wielu sytuacjach. Montaż bardzo prosty, ale można zlecić komuś kto się na tym bardziej zna. Samo CB radio nie kosztuje dużo, a ktoś kto jeździ na dłuższe trasy, na pewno powinien pomyśleć o takim zakupie.

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *