Jesteś zainteresowany kupnem słuchawek, jednak nie wiesz, na co zwrócić uwagę podczas zakupu? W artykule prezentujemy Ci kompleksowy poradnik zakupu słuchawek w kwocie do 200 złotych. Zapraszamy do lektury.

Jaki typ słuchawek wybrać?

Na rynku dostępnych jest kilka różnych typów konstrukcyjnych słuchawek. Możemy podzielić je ze względu na kilka podgrup:

 • Otwarte, zamknięte, półotwarte
 • Dokanałowe i douszne, nauszne, wokółuszne
 • Przewodowe, bezprzewodowe

Poniżej opisujemy każdą z grup słuchawek.

Słuchawki otwarte, zamknięte czy półotwarte?

Jest to jeden z podstawowych podziałów słuchawek i determinuje on szczelność okalania uszu przez słuchawki oraz możliwości wentylacji.

Słuchawki otwarte

Słuchawki otwarte odznaczają się największą wentylacją, przez co skóra uszu i głowy (zależnie od wielkości słuchawek) może swobodnie oddychać. Powoduje to, że słuchawki otwarte są najwygodniejsze. Ich podstawową wadą jest słaba izolacja akustyczna – zarówno dźwięków otoczenia, jak i muzyki dochodzącej z wnętrza słuchawek. W związku z tym konstrukcje otwarte doskonale nadają się do komfortowego użytku w domu, gdzie nie będą nam przeszkadzać dźwięki z zewnątrz, a innym osobom z Twojego otoczenia muzyka z wnętrza słuchawek.

Ranking Słuchawki otwarte do 200 zł Producent Cena
1Microlab Audiophile SOMIC V2 czarneMicrolab AudiophileAktualna Cena
2AKG K 912 czarneAKGAktualna Cena
3Creative Aurvana Air staloweCreativeAktualna Cena
4Beyerdynamic DTX 910 czarneBeyerdynamicAktualna Cena
5Happy Plugs Sport MFI turkusoweHappy PlugsAktualna Cena

Słuchawki zamknięte

Słuchawki zamknięte doskonale izolują akustycznie i dedykowane są słuchaniu muzyki w hałaśliwym otoczeniu – na ulicy, podczas podróży, czy do uprawiania sportu. Ich podstawową wadą jest brak jakiejkolwiek wentylacji co – niezależnie od wielkości słuchawek – powoduje spory dyskomfort, zwłaszcza w cieplejsze dni. Dyskomfort ten skutecznie skraca czas, który możemy przeznaczyć na słuchanie muzyki.

Ranking Słuchawki zamknięte do 200 zł Producent Cena
1ISK MDH8500 brązoweISKAktualna Cena
2SoundMagic E80 Czerwono-czarneSoundMagicAktualna Cena
3Sony MDR-V55 białeSonyAktualna Cena
4The House of Marley Positive Vibration 2 srebrneThe House of MarleyAktualna Cena
5Jabra Move niebieskieJabraAktualna Cena

Słuchawki półotwarte

Konstrukcje półotwarte łączą zalety słuchawek zamkniętych i otwartych. Jest to najdroższe rozwiązanie, które nie mieści się w budżecie do 200 złotych. Słuchawki półotwarte skutecznie izolują dźwięki zewnętrzne i wewnętrzne, a także oferują w miarę efektywną wentylację uszu, zapewniając odpowiedni komfort odsłuchu.

Słuchawki dokanałowe/douszne, nauszne, wokółuszne

Ten podział słuchawek związany jest z umieszczaniem słuchawek w lub na uszach. Najmniejszymi konstrukcjami są słuchawki dokanałowe i douszne – często ze sobą mylone, natomiast największymi wokółuszne.

Słuchawki dokanałowe/douszne

Słuchawki dokanałowe umieszcza się wprost do kanału słuchowego. Są to najtańsze konstrukcje, które są w stanie oddać całkiem dobry dźwięk. Poza tym skutecznie izolują akustycznie. Słuchawki douszne umieszcza się w małżowinie ucha w miejscu ujścia kanału słuchowego. Ten typ słuchawek gorzej izoluje i najczęściej – choć nie jest to regułą – oferuje nieco gorsze parametry dźwięku. Zarówno słuchawki douszne, jak i dokanałowe są lekkie i wygodne, jednak z racji bliskości kanału słuchowego, głośne i długie słuchanie z nich muzyki może negatywnie wpływać na aparat słuchu.

Słuchawki douszne i dokanałowe dodatkowo nie powodują nagrzewania się uszu, jednak umieszczanie tych słuchawek w małżowinie lub kanale słuchowym może powodować wzmożone wydzielanie się woskowiny.

Ranking Słuchawki dokanałowe/douszne do 200 zł Producent Cena
1SoundMagic E80 Czerwono-czarneSoundMagicAktualna Cena
2Jays t-JAYS Four czarneJaysAktualna Cena
3Creative Aurvana Air staloweCreativeAktualna Cena
4Skullcandy INKD Wireless Różowo-zieloneSkullcandyAktualna Cena
5SoundMagic E50 Czarno-czerwoneSoundMagicAktualna Cena

Słuchawki nauszne

Słuchawki nauszne bezpośrednio umieszcza się na małżowinach uszu. Oferują słabszą izolację akustyczną i z reguły po pewnym czasie odsłuchu uwierają w uszy, przez co ich dłuższa eksploatacja jest problematyczna. Słuchawki nauszne są większe, przez co odznaczają się teoretycznie mniejszą mobilnością względem słuchawek dokanałowych i dousznych. Ich niewątpliwą zaletą jest mniejszy negatywny wpływ na aparat słuchu.

Ranking Słuchawki nauszne do 200 zł Producent Cena
1Sony MDRRF811RK czarneSonyAktualna Cena
2Microlab Audiophile SOMIC V2 czarneMicrolab AudiophileAktualna Cena
3Meliconi HP300 czarneMeliconiAktualna Cena
4AKG K 912 czarneAKGAktualna Cena
5ISK MDH8500 brązoweISKAktualna Cena

Słuchawki wokółuszne

Są to największe konstrukcje. Ich poduszki okalają przestrzeń wokół uszu. Są niezwykle wygodne, jednak z racji sporych gabarytów wykorzystuje się je głównie w domowym zaciszu. Producenci tworzą słuchawki wokółuszne otwarte, zamknięte, jak i półotwarte, przy czym słuchawki nauszne z reguły są konstrukcjami zamkniętymi.

Słuchawki wokółuszne są również najzdrowsze i najmniej ingerują w aparat słuchu. Nie mają bezpośredniego styku z uszami ani małżowiną, przez co zapewniają możliwie naturalny sposób odsłuchu.

Słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe

Przewód odgrywa istotną rolę w słuchawkach i intensywnie wpływa na parametry oraz eksploatację słuchawek.

Słuchawki bezprzewodowe

Konstrukcje bezprzewodowe teoretycznie zapewniają nam większą swobodę użytkowania, przez co podczas słuchania muzyki nie jesteśmy skrępowani kablem. Zwykle konstrukcje bezprzewodowe znajdziemy w słuchawkach sportowych. Słuchawki bezprzewodowe oferują na ogół gorszy dźwięk, są bardziej podatne na zakłócenia i podczas ich użytkowania mogą pojawiać się problemy z zasięgiem. Poza tym na ogół są droższe i wymagają regularnej wymiany baterii lub ładowania akumulatorków.

Ranking Słuchawki bezprzewodowe do 200 zł Producent Cena
1Sony MDRRF811RK czarneSonyAktualna Cena
2Meliconi HP300 czarneMeliconiAktualna Cena
3AKG K 912 czarneAKGAktualna Cena
4ISK MDH8500 brązoweISKAktualna Cena
5Jabra Move niebieskieJabraAktualna Cena

Słuchawki przewodowe

Słuchawki przewodowe to nadal najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy poszukują najlepszej jakości dźwięku. Mimo ograniczenia mobilności związanego z kablem, słuchawki te są najbardziej użyteczne, ponieważ nie potrzebują dodatkowego źródła zasilania. Najtańsze słuchawki przewodowe są również tańsze od najtańszych słuchawek bezprzewodowych.

Najważniejsze parametry słuchawek

Do kluczowych elementów specyfikacji słuchawek możemy zaliczyć: impedancję, pasmo przenoszenia i poziom natężenia dźwięku.

Impedancja

Jest to parametr podawany w omach. Im większa wartość impedancji, tym słuchawki wymagają większej ilości energii do prawidłowego przewodzenia sygnału dźwiękowego. Powoduje to, że są one mniej podatne na zakłócenia, ale jednocześnie odznaczają się mniejszym poziomem głośności. Mniejsza impedancja powoduje, że słuchawki mogą grać głośniej, jednak są bardziej narażone na zakłócenia. Zwykle impedancja słuchawek oscyluje w granicach od 16 do 64 Ohm.

Pasmo przenoszenia

Im szersze pasmo przenoszenia, tym słuchawki są w stanie zaserwować nam szerszą scenę. Ludzkie ucho słyszy dźwięki z zakresu od 16 Hz do 20 kHz – a w praktyce w mniejszym zakresie. Większość słuchawek odznacza się pasmem przenoszenia od 20 Hz do 20 kHz i takie wartości powinny nam w zupełności wystarczyć.

Poziom natężenia dźwięku (SPL)

Im wyższy SPL, tym słuchawki mogą grać głośniej. Jest to istotny parametr, jednak nie powinniśmy przesadzać, ponieważ im głośniej będą grać słuchawki, tym gorzej dla naszego słuchu – często wysoki współczynnik SPL przyczynia się do większej ilości zakłóceń i szumów słuchanej muzyki.

Słuchawki do 100 złotych

Słuchawki w cenie do 100 złotych to tanie i proste konstrukcje, które są w stanie zaoferować nam dźwięk całkiem dobrej jakości. Mając od dyspozycji tak ograniczony budżet, najrozsądniejszym wyborem pod względem jakości serwowanego dźwięku powinny być konstrukcje dokanałowe i douszne. Niemniej, w podanej kwocie znajdziemy również dobrej jakości słuchawki nauszne i wokółuszne.

W omawianym przedziale słuchawki odznaczać się będą nieco ograniczonym pasmem przenoszenia, zwykle oscylującym w okolicach od 19 Hz do 21 kHz i dosyć niską impedancją.

Słuchawki do 200 złotych

Dokładając kolejną stówkę będziemy w stanie kupić nieco lepszy sprzęt. Bez problemu zaopatrzymy się w słuchawki zamknięte i otwarte, słuchawki dedykowane graczom, sportowcom, czy do multimediów. Tego typu konstrukcje będą mogły pochwalić się nieco wyższą impedancją, pełnym pasmem przenoszenia, dodatkowym osprzętem – np. mikrofonem w przypadku słuchawek gamingowych. W tej cenie lepszym rozwiązaniem będą słuchawki nauszne i wokółuszne. Znajdziemy tu solidne modele bezprzewodowe oferujące długi czas pracy na jednym cyklu ładowania akumulatorów oraz wyposażone w nowoczesne interfejsy bezprzewodowe.

Słuchawki do 200 zł
Najlepsze zapytania:
 • wszystkie sfuchawki philps bezprzewodowe

Słuchawki do 200 zł - Opinie i komentarze

 • 22 stycznia 2018 z 22:51
  Permalink

  Najlepsze słuchawki do 200 zł to dla mnie Panasonic. Firma z wieloletnią tradycją, która doskonale sprawdza się w produkowaniu sprzętu i produktów audio. Moje ulubione słuchawki są właśnie z tej firmy – sprawdzają się świetnie. Dobre słuchawki do 200 zł można spokojnie znaleźć w wielu sklepach.

  Powtórz
 • 27 lutego 2018 z 21:34
  Permalink

  Za trochę powyżej 200 zl dostanie się mega designerskie Grindy od Skullcandy. Miałem je jakiś czas temu bo teraz się przesiadłem na Hesh3 ale bardzo dobrze się spisywały. Wyróżniają się też na pewno pozytywnie wyglądem oraz wygodą użytkowania.

  Powtórz
 • 28 maja 2018 z 22:44
  Permalink

  Moim zdaniem Samsung ma dobre słuchawki do 200 zł, niezależnie od tego jakie to są słuchawki. Ja najbardziej lubię douszne, bo te najlepiej mi odpowiadają. Ale każdy ma swoje preferencję. Myślę, że w produktach tego typu można znaleźć prawdziwe perełki, z których później przez dłuższy czas można swobodnie korzystać, bez żadnych większych problemów.

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *