Mimo ogromnej popularności formatu mp3 i mp4 wciąż bardzo dużą grupę słuchaczy muzyki stanowią osoby, które nie wyobrażają sobie słuchania albumów inaczej niż z płyty CD. Jeżeli nie chcesz kupować całego zestawu muzycznego, zwanego popularnie wieżą, ale chcesz skomponować własny zestaw, wtedy dobry odtwarzacz CD jest uzasadnioną inwestycją. Dla osób ceniących sobie klasyczne rozwiązania rynek oferuje odtwarzacze CD, będące doskonałym uzupełnieniem domowego zestawu audio obok gramofonu, głośników i amplitunera.

Dobry odtwarzacz CD – na co zwrócić uwagę?

Zanim dokonamy jakiegoś wyboru, warto najpierw zastanowić się, czy zależy nam tylko na odtwarzaniu muzyki z płyt, czy też chcemy funkcjonalności szerszej, np. możliwość odtwarzania płyt DVD (kiedy nie mamy miejsca na zestaw kina domowego).

Inną istotną informacją jest ilość obsługiwanych przez niego standardów odtwarzania dźwięku. Im więcej tym lepiej. Dobrze jeżeli oprócz CD Audio, odtwarza formaty MP3, WMA lub ATRAC 3. Jeśli zdecydujemy się na odtwarzacz DVD to dobrze, żeby odtwarzał on formaty DivX i Xvid. Dzięki tym standardom odtwarzania równie skutecznie obejrzymy na naszym odtwarzaczu filmy przesłane przez internet i nagrane na płytę, jak i te kupione.

Co jeszcze powinno zwrócić Twoją uwagę przy wyborze odtwarzacza CD? Maksymalna moc muzyczna – im większą powierzchnię chcesz nagłośnić, tym większą mocą powinien wykazać się zestaw. Nie bez znaczenia będzie również ilość wejść i wyjść. Dobrze by było, gdyby podstawowych wejść i wyjść pojawiło się również wejście USB, które umożliwi odtwarzanie muzyki również z pendrive’a. Dodatkowo łączność Bluetooth, funkcje AirPlay oraz DLNA są przydatne – pozwalają na podłączenie do odtwarzacza innych urządzeń bezprzewodowo.

Jeżeli często słuchasz utworów z konkretnych płyt CD, warto zastanowić się również nad zmieniaczem płyt. W różnych modelach urządzeń możesz naraz mieć w urządzeniu od 3 do 5 płyt. Działa to w taki sposób, że każdą z płyt umieszcza się na niezależnych od siebie tackach znajdujących się jedna pod drugą lub w przypadku zmieniacza karuzelowego – na jednej tacce z kilkoma miejscami na płytę.

Jakie funkcje mogą uprzyjemnić korzystanie z odtwarzacza CD?

 • ID3 Tag – jest to funkcja umożliwiająca wyświetlanie nazwy utworu, wykonawcy itp.,
 • funkcja programowania odtwarzacza CD, np. kolejności utworów innej niż na konkretnym albumie lub odtwarzanie losowe,
 • wbudowany zegar,
 • wyłącznik czasowy,
 • funkcja odtwarzania samych początków utworów.

Dobry odtwarzacz CD w przedziale cenowym od 2000 do 3000 zł

Ceny zaczynają się od 600 zł. Są to raczej urządzenia na jedną płytę, posiadające standardowe wejścia i wyjścia, ale z ograniczonymi funkcjami dodatkowymi. Jakość dźwięku może być bardzo dobra, ale dzieje się to kosztem większości funkcji dodatkowych. Sprzęty w tej cenie nie zawsze mają dołączone do zestawu piloty. Należy liczyć się również z tym, że wiele modeli z tej półki cenowej, to urządzenia sprzed paru lat – nowe, sprawne i całkiem dobre, jednak lepiej sprawdzić, czy na pewno mają wszystkie interesujące nas funkcje.

Odtwarzacz CD w cenie od 3000 do 5000 zł

Są to nowocześniejsze rozwiązania mniej znanych producentów lub starsze albo bardziej okrojone wersje sprzętu czołowych producentów. Możemy liczyć na możliwość słuchania naprzemiennie kilku płyt (zmieniarka), pilot do zdalnej obsługi urządzenia, większą ilość bardziej zróżnicowanych wejść i wyjść, a nawet możliwość podłączenia innych urządzeń bezprzewodowo.

Odtwarzacz CD powyżej 5000 zł

Mamy tutaj do czynienia ze sprzętami profesjonalnymi, posiadającymi rozbudowany interfejs, dużo moc, są projektowane w niebanalnej stylistyce i wykorzystują najnowsze osiągnięcia techniki. Zdarza się jednak tak, że profesjonalny sprzęt ma wiele funkcji, które przeciętnemu użytkownikowi mogą się nigdy nie przydać, a koszt zakupu odtwarzacza może być naprawdę wysoki. Dobrze jest więc przeanalizować nasze faktyczne potrzeby i dostępne na rynku funkcje, zanim sięgniemy po któreś rozwiązanie.

W 2016 roku średnia wartość zakupu urządzenia w Polsce wynosiła 2240 zł.

Odtwarzacze CD

Odtwarzacze CD - Ranking 2019

Polecamy sprawdzić ranking w kategorii Odtwarzacze CD, który codziennie aktualizujemy poprzez porównywarkę cen Skąpiec.pl. Są tam najlepsze ceny dla danego produktu, opinie i szczegółowe parametry techniczne.

RankingOdtwarzacze CDProducentCena
1Denon DCD-720 AEDenonAktualna Cena
2Yamaha CD-S300YamahaAktualna Cena
3Onkyo C-7030OnkyoAktualna Cena
4Marantz CD6006MarantzAktualna Cena
5Yamaha CD-S700YamahaAktualna Cena
Najlepsze zapytania:
 • dobre odtwarzacze mp

Odtwarzacze CD - Opinie i komentarze

 • 27 czerwca 2017 z 13:39
  Permalink

  Kiedyś nie wyobrażałam sobie życia bez takiego sprzętu. Teraz muzyki słucham tylko na telefonie. Bardzo dobre zestawienie, mogę sobie zobaczyć jak teraz wygląda sprzęt i ile kosztuje.

  Powtórz
 • 22 stycznia 2018 z 23:03
  Permalink

  Moje poprzednie radio niestety przestało odtwarzać płyty CD. Dlatego ostatnio kupiłam nowe. Okazuje się, że najlepszy odtwarzacz CD wcale nie musi być drogi. Ja zdecydowałam się na taki do 300 zł i jestem bardzo zadowolona z efektu i jakości muzyki. Dobry odtwarzacz muzyki powinien przede wszystkim spełniać tę funkcję – inne są zbędne.

  Powtórz
 • 28 maja 2018 z 22:37
  Permalink

  Wydaje mi się, że dobre odtwarzacze CD wcale nie muszą być takie drogie. Oczywiście swoje muszą kosztować, ale ja na przykład, na pewno nie wydałabym tysiąca złotych. Swój odtwarzacz kupiłam za niewiele ponad 500 złotych i jestem z niego bardzo zadowolona. To dobry sprzęt, dobrej firmy, który jeszcze mnie nie zawiódł. A w sumie mam go już 3 lata.

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *