Odtwarzacz CD

Mimo popularności formatu mp3 oraz serwisów strumieniujących muzykę, wciąż bardzo dużą grupę słuchaczy muzyki stanowią osoby, które nie wyobrażają sobie słuchania albumów inaczej niż z płyty CD. Jeżeli nie chcesz kupować całego zestawu muzycznego, zwanego popularnie wieżą, ale chcesz skomponować własny zestaw stereo, wtedy dobry odtwarzacz CD jest uzasadnioną inwestycją. Dla osób ceniących sobie klasyczne rozwiązania rynek oferuje odtwarzacze CD, będące doskonałym uzupełnieniem domowego zestawu audio obok gramofonu, głośników i amplitunera.

Jaki odtwarzacz CD kupić – na co zwrócić uwagę?

Zanim dokonamy jakiegoś wyboru, warto najpierw zastanowić się, czy zależy nam tylko na odtwarzaniu muzyki z płyt, czy też chcemy funkcjonalności szerszej, np. możliwość odtwarzania płyt DVD (kiedy nie mamy miejsca na zestaw kina domowego).

Inną istotną informacją jest ilość obsługiwanych przez niego standardów odtwarzania dźwięku. Im więcej tym lepiej. Dobrze jeżeli oprócz CD Audio, odtwarza formaty MP3, WMA lub ATRAC 3. Jeśli zdecydujemy się na odtwarzacz DVD to dobrze, żeby odtwarzał on formaty DivX i Xvid. Dzięki tym standardom odtwarzania równie skutecznie obejrzymy na naszym odtwarzaczu filmy przesłane przez internet i nagrane na płytę, jak i te kupione.

Co jeszcze powinno zwrócić Twoją uwagę przy wyborze odtwarzacza CD? Maksymalna moc muzyczna – im większą powierzchnię chcesz nagłośnić, tym większą mocą powinien wykazać się zestaw. Nie bez znaczenia będzie również ilość wejść i wyjść. Dobrze by było, gdyby podstawowych wejść i wyjść pojawiło się również wejście USB, które umożliwi odtwarzanie muzyki również z pendrive’a. Dodatkowo łączność Bluetooth, funkcje AirPlay oraz DLNA są przydatne – pozwalają na podłączenie do odtwarzacza innych urządzeń bezprzewodowo.

Jeżeli często słuchasz utworów z konkretnych płyt CD, warto zastanowić się również nad zmieniaczem płyt. W różnych modelach urządzeń możesz naraz mieć w urządzeniu od 3 do 5 płyt. Działa to w taki sposób, że każdą z płyt umieszcza się na niezależnych od siebie tackach znajdujących się jedna pod drugą lub w przypadku zmieniacza karuzelowego – na jednej tacce z kilkoma miejscami na płytę.

Jakie funkcje mogą uprzyjemnić korzystanie z odtwarzacza CD?

 • ID3 Tag – jest to funkcja umożliwiająca wyświetlanie nazwy utworu, wykonawcy itp.,
 • funkcja programowania odtwarzacza CD, np. kolejności utworów innej niż na konkretnym albumie lub odtwarzanie losowe,
 • wbudowany zegar,
 • wyłącznik czasowy,
 • funkcja odtwarzania samych początków utworów.

Dobry odtwarzacz CD do 1000 zł

Ceny przyzwoitych odtwarzaczy CD zaczynają się właśnie od około 1000 zł. Są to urządzenia na jedną płytę, posiadające standardowe wejścia i wyjścia, ale z ograniczonymi funkcjami dodatkowymi. Jakość dźwięku może być bardzo dobra, ale dzieje się to kosztem większości funkcji dodatkowych. Sprzęty w tej cenie nie zawsze mają dołączone do zestawu piloty. Należy liczyć się również z tym, że wiele modeli z tej półki cenowej, to urządzenia sprzed paru lat – nowe, sprawne i całkiem dobre, jednak lepiej sprawdzić, czy na pewno mają wszystkie interesujące nas funkcje.

RankingOdtwarzacz CD do 1000 złProducentCena
1Onkyo C-7030OnkyoAktualna Cena
Odtwarzacz CD do 1000 zł

Odtwarzacz CD do 1000 zł Onkyo C-7030

➾Szczegóły TOP1: Onkyo C-7030

Odtwarzacz CD do 2000 zł

Są to nowocześniejsze rozwiązania mniej znanych producentów lub starsze albo bardziej okrojone wersje sprzętu czołowych producentów. Możemy liczyć na możliwość słuchania naprzemiennie kilku płyt (zmieniarka), pilot do zdalnej obsługi urządzenia, większą ilość bardziej zróżnicowanych wejść i wyjść, a nawet możliwość podłączenia innych urządzeń bezprzewodowo.

Odtwarzacz CD do 2000 zł

Odtwarzacz CD do 2000 zł Panasonic DP-UB820 (DP-UB820EGK)

➾Szczegóły TOP1: Panasonic DP-UB820 (DP-UB820EGK)

Odtwarzacz CD do 3000 zł

Mamy tutaj do czynienia ze sprzętami profesjonalnymi, posiadającymi rozbudowany interfejs, dużą moc, są projektowane w niebanalnej stylistyce i wykorzystują najnowsze osiągnięcia techniki. Zdarza się jednak tak, że profesjonalny sprzęt ma wiele funkcji, które przeciętnemu użytkownikowi mogą się nigdy nie przydać, a koszt zakupu odtwarzacza może być naprawdę wysoki. Dobrze jest więc przeanalizować nasze faktyczne potrzeby i dostępne na rynku funkcje, zanim sięgniemy po któreś rozwiązanie.

Odtwarzacz CD do 3000 zł

Odtwarzacz CD do 3000 zł Cambridge Audio CXC

➾Szczegóły TOP1: Cambridge Audio CXC

Średnia wartość zakupu odtwarzacza CD w Polsce wynosi 2240 zł.

Odtwarzacze CD
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Odtwarzacze CD - Opinie i komentarze - 10

 • 27 czerwca 2017 z 13:39
  Permalink

  Kiedyś nie wyobrażałam sobie życia bez takiego sprzętu. Teraz muzyki słucham tylko na telefonie. Bardzo dobre zestawienie, mogę sobie zobaczyć jak teraz wygląda sprzęt i ile kosztuje.

  Powtórz
 • 22 stycznia 2018 z 23:03
  Permalink

  Moje poprzednie radio niestety przestało odtwarzać płyty CD. Dlatego ostatnio kupiłam nowe. Okazuje się, że najlepszy odtwarzacz CD wcale nie musi być drogi. Ja zdecydowałam się na taki do 300 zł i jestem bardzo zadowolona z efektu i jakości muzyki. Dobry odtwarzacz muzyki powinien przede wszystkim spełniać tę funkcję – inne są zbędne.

  Powtórz
 • 28 maja 2018 z 22:37
  Permalink

  Wydaje mi się, że dobre odtwarzacze CD wcale nie muszą być takie drogie. Oczywiście swoje muszą kosztować, ale ja na przykład, na pewno nie wydałabym tysiąca złotych. Swój odtwarzacz kupiłam za niewiele ponad 500 złotych i jestem z niego bardzo zadowolona. To dobry sprzęt, dobrej firmy, który jeszcze mnie nie zawiódł. A w sumie mam go już 3 lata.

  Powtórz
 • 16 lutego 2019 z 10:43
  Permalink

  Ja mam odtwarzacz CD od wielu lat. Świetnie się sprawdza, jednak coraz rzadziej słuchamy płyt. Zawsze marzył mi się odtwarzacz CD od Yamahy. Ale to dość drogi sprzęt, na który zawsze jakoś szkoda mi było pieniędzy. Podoba mi się jednak ten ranking, bo jest mocno rozbudowany i można w nim znaleźć ciekawe propozycje w różnym zakresie cenowym.

  Powtórz
 • 13 listopada 2019 z 08:52
  Permalink

  Jaki odtwarzacz CD polecacie dla osób starszych? Chciałem kupić coś dla ojca, wybrałem Lenco ale ma z boku tak małe przyciski, że tato nie ogarnia jak przełączać i nie widzi dobrze gdzie są jakie funkcje. Dlatego musiałem oddać ten odtwarzacz i teraz chcę kupić nowy, ale już bardziej sprawdzony. Musi mieć duży wyświetlacza, fajnie, jeżeli będzie się wyświetlała godzina no i te przyciski, żeby były większe.

  Powtórz
  • 13 listopada 2019 z 08:57
   Permalink

   My z mężem posiadamy fajny odtwarzacz CD HYUNDAI TR1088BT3BBL – nie wiem czy dobrze spisałam ten model, ale sprawdź proszę w sklepach on-line. Jest to małe radio, które posiada niebieski wyświetlacz, dość duże cyfry, więc nie powinno być problemu. Jest proste w obsłudze. Ja nie rozumiem i nie umiem obsługiwać elektronicznych sprzętów, ale tutaj z tym radiem sobie radzę, więc jest proste!

   Powtórz
 • 13 listopada 2019 z 08:54
  Permalink

  My kupiliśmy nie tak dawno BLAUPUNKT BB6YL, który jest w pokoju gościnnym. Wybrała go żona i ja powiem, że co do wyglądu mam mieszane uczucia. Wygląda jak mucha. Ale gra bardzo ładnie, jest odtwarzacz płyt CD, jest łatwe przełączanie. Radyjko jest małe i poręczne, wszędzie się zmieści i można je łatwo przenosić. Nie widzę żadnych minusów, jedynie ten wygląd, ale co kto lubi. Oprócz tego jest to dobry odtwarzacz CD.

  Powtórz
 • 13 listopada 2019 z 08:58
  Permalink

  Jeśli ktoś chce mieć najlepszy odtwarzacz CD i może sobie pozwolić na wydanie większej kwoty, to polecam Rotel CD14. Bardzo dobry odtwarzacz, do którego nie można się przyczepić. Jest w nim wszystko czego się potrzebuje i czego się oczekuje. Naprawdę warto wydać każdą złotówkę. Jest piękny, minimalistyczny, ładnie się komponuje w salonie, świetnie gra…

  Powtórz
 • 13 listopada 2019 z 09:01
  Permalink

  Mąż w tamtym roku kupił Yamaha CD-S700. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego modelu. Świetnie się komponuje z wyposażeniem wnętrza, jest wykonany bardzo dobrze, nie ma tutaj mowy o jakichś niedoróbkach. Odtwarzacz CD posiada gniazdo USB, więc można słuchać tego czego się chce i jak ktoś przyjdzie to sobie może włączyć bez problemu coś swojego. Ma też niezależny zasilacz, bardzo cichutko chodzi, fajnie współpracuje ze wzmacniaczami tej marki.

  Powtórz
 • 13 listopada 2019 z 09:04
  Permalink

  U nas gra Yamaha CD-NT670D. Świetny model, który wart jest swojej ceny. Nawet powiedziałbym, że dałbym za niego więcej, gdybym od razu usłyszał jak gra i jakie ma funkcje, a nie wiedział jaka jest jego cena. Fajny profil, świetnie wygląda i ładnie się podświetla. Jeśli ktoś znam sprzęt Yahamy to tutaj mamy system MusicCast. Ten model ma napęd płyt CD i analogowy tuner FM oraz co najważniejsze… BEZPRZEWODOWOŚĆ! Wi-Fi, AirPlay, Bluetooth. Żadnej wady nie widzę, to najlepszy odtwarzacz CD jaki teraz można sobie kupić.

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *