Słuchawki gamingowe do gier

Dobre słuchawki potrafią dać dużą przewagę podczas gry – dzięki nim, lepiej wykryjesz źródło dźwięku i będziesz mógł szybciej reagować, pozwalają się też świetnie wczuć w klimat rozgrywki. Podczas wybierania słuchawek do gier należy zwrócić przede wszystkim uwagę na to, czy są one wygodne i czy nie będą powodowały dyskomfortu w czasie wielogodzinnej gry. Ale co jeszcze. Jak wybrać najlepsze słuchawki do gier?

Słuchawki gamingowe do 100 zł

W tej cenie można kupić wiele modeli sygnowanych specjalnie dla graczy. Zamiast na logo, lepiej jest zwrócić uwagę na konstrukcję słuchawek. Słuchawki zamknięte przylegają do głowy bardziej, niż słuchawki otwarte, ale lepiej izolują od otoczenia. Przydaje się to wtedy, gdy chcesz się całkowicie zanurzyć w świecie gry. Istnieją także słuchawki z aktywną redukcją szumów, jednak należą one do wyższej półki cenowej.

W tej cenie nie można liczyć na dźwięk przestrzenny, natomiast dobre stereo jest w zasięgu ręki gracza. Trudno jest ocenić słuchawki na podstawie samych parametrów podawanych przed producenta (które często są zawyżone), dlatego podczas wybierania odpowiedniego modelu najczęściej kierujemy się ceną i opiniami innych osób.

Słuchawki gamingowe do 100 zł

Słuchawki gamingowe do 100 zł Razer Hammerhead Pro V2 Czarno-zielone

➾Szczegóły TOP1: Razer Hammerhead Pro V2 Czarno-zielone

Podnieśmy trochę budżet i sprawdźmy jakie słuchawki gamingowe do 200 zł warto kupić.

Słuchawki gamingowe do 200 zł

Słuchawki gamingowe do 200 zł Corsair HS50 Stereo Gaming Headset czarne

➾Szczegóły TOP1: Corsair HS50 Stereo Gaming Headset czarne

Jednym z parametrów, które decydują o jakości dźwięku, jest moc – im większe słuchawki gamingowe, tym moc powinna być większa. Jeśli kupiłeś słuchawki nauszne i mają one 10 mW, może się okazać, że są one za ciche do komfortowego słuchania.

Jeśli często używasz słuchawek do grania, są one narażone na uszkodzenia. Elementem, który najczęściej ulega zepsuciu, jest kabel. Niektóre modele mają kabel na wtyczkę, dzięki czemu można go wymienić za bardzo małe pieniądze. Jeśli słuchawki nie mają takiej możliwości, zwróć uwagę na grubość przewodu i na to, czy wtyczka jest zabezpieczona przed uszkodzeniem.

Dobre słuchawki gamingowe najlepiej podłączyć do karty dźwiękowej, która zapewni odpowiednią jakość sygnału.

Jeśli często grasz na smartfonie lub konsoli przenośnej, słuchawki z nausznikami nie muszą być najlepszym rozwiązaniem. Małe urządzenia mają najczęściej niewystarczającą moc do tego, by „napędzić” duże przetworniki. Z tego powodu dźwięk jest płaski i cichy.

Słuchawki bezprzewodowe dla graczy

Słuchawki bezprzewodowe pomagają wtedy, gdy gracz siedzi daleko od komputera – na przykład, gdy obraz wyświetlany jest przez projektor. Jeśli chcesz uzyskać dobrą jakość dźwięku w słuchawkach bezprzewodowych, będziesz musiał wydać przynajmniej 2 razy więcej niż za takie same słuchawki z kablem.

W słuchawkach gamingowych bezprzewodowych przydaje się możliwość regulacji głośności na pałąku. Oferuję ona przeważnie gorszą jakość dźwięku i opóźnienia w przesyłaniu sygnału, które mogą być bardzo denerwujące w dynamicznych grach. Jeśli priorytetem jest dla Ciebie możliwość przemieszczania się po pokoju podczas gry, takie słuchawki będą dobrym rozwiązaniem.

Słuchawki gamingowe z mikrofonem

Większość graczy szuka modelu z wbudowanym mikrofonem, który zapewni wygodną komunikację z pozostałymi graczami. Przydatną opcją jest możliwość odpięcia mikrofonu i wymiany go na nowy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zwróć uwagę na to, jaka jest możliwość regulacji mikrofonu.

Niektóre słuchawki mają bardzo zaawansowany system regulacji jego ustawienia i odległości od ust, dzięki czemu będzie Cię lepiej słychać. Jeśli mikrofon nie jest regulowany, zwróć uwagę na to, czy jest wygodny. Jakość dźwięku z mikrofonu trudno ocenić wyłącznie na podstawie specyfikacji, ale w sieci można znaleźć nagrania, które ułatwią nam wybór.

Słuchawki douszne dla graczy

Słuchawki douszne są znacznie mniejsze i lżejsze od pozostałych typów słuchawek, ale jeśli chcesz, aby były one równie dobre, co duże modele, musisz zainwestować podobną kwotę.

Są one bardzo często wykorzystywane przez osoby, które lubią grać na smartfonach lub tabletach – dzięki takim słuchawkom, możesz grać w każdym miejscu. Kabel jest zwykle krótki i można go podłączyć do wszystkich urządzeń z mini-jack 3,5 mm.

Najlepsze modele mają możliwość szybkiej wymiany przewodu lub jednego z przetworników. Bardzo ważnym elementem słuchawek gamingowych dousznych jest gruby kabel, który nie będzie miał tendencji do plątania się.

Przy słuchawkach dousznych do gier należy zwrócić uwagę na czynnik, o którym wiele osób zapomina – modele mają ściśle określony kształt i może on nie pasować niektórych osobom. Najlepiej jest kupić słuchawki douszne w sklepie, który umożliwi ich przymierzenie lub możliwość zwrotu.

Podsumowując

Słuchawki dla graczy są najczęściej oznaczone barwnym logo, które zapewnia, że będą one najlepszym wyborem dla profesjonalnego gamera. Nie jest to do końca prawda, bo jako słuchawki dla gracza sprawdzają się równie dobrze słuchawki muzyczne, takich firm, jak Sennheiser, Sure, AKG, Sony czy Philips. Każdy model, który sprawdza się przy słuchaniu muzyki, będzie dobrym rozwiązaniem dla gracza – zaoferuje dobrą lokalizację dźwięku i wysoką jakość wszystkich tonów.

Z tego powodu warto unikać najtańszych produktów sygnowanych jako słuchawki dla gracza i zamiast nich kupić słuchawki do muzyki. Na uwagę zasługują natomiast modele renomowanych firm (które przedstawiłem powyżej), które są polecane jako szczególnie dobre do gier. Dotyczy to także modeli z mikrofonem.

Słuchawki gamingowe, do gier – Ranking 2019

Warto sprawdzić aktualny ranking słuchawek do gier. Produkty aktualizowane są co najmniej raz w miesiącu.

Słuchawki gamingowe

Słuchawki gamingowe JBL Tune 500 BT Czarny

➾Szczegóły TOP1: JBL Tune 500 BT Czarny
Słuchawki gamingowe
Najlepsze zapytania:
 • najlepsze słuchawki dla graczy
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Słuchawki gamingowe - Opinie i komentarze

 • 6 listopada 2018 z 19:29
  Permalink

  Najlepsze słuchawki gamingowe za niewielkie pieniądze kupiłabym z firmy Philips. Jestem zadowolona ze sprzętu, który mam i myślę, że słuchawki też byłyby całkiem dobre. Jedne mam, jednak nie używałam ich nigdy do gry, więc nie wiem jak by się sprawdzały.

  Powtórz
 • 15 lutego 2019 z 17:29
  Permalink

  Zacząłem grać dość dużo i słuchawki gamingowe wybrać było ciężko. Nie wiedziałem na początku co powinien wybrać i czym się posiłkować. Ostatecznie wybrałem Marshall Major II, dość drogie słuchawki, które zresztą są tutaj w rankingu. Bardzo dobre słuchawki, które świetnie przekazują dźwięki. w tych słuchawkach gra się idealnie i można odpłynąć.

  Powtórz
 • 6 czerwca 2019 z 18:47
  Permalink

  Miałem ModeCom MC-829 ALIEN i byłem z nich zadowolony. Wiele lat grania na nich spędziłem i super. Dźwięk bardzo czysty i dobry. W tej cenie to chyba jeden z lepszych modeli, który jest trwały. Teraz słuchawek nie używam, bo już mniej gram, ale gdybym miał kupować znowu, to na pewno zdecydowałbym się na ten model. Sprawdzony i niezawodny.

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *