Słuchawki do 100 złotych

Większość producentów mocno reklamuje swoje słuchawki, jeśli kosztują one kilkaset złotych. Czy jednak słuchawki do 100 złotych bardzo od nich odstają? Niekoniecznie. Trzeba tylko przyjrzeć się funkcjom poszczególnych modeli, a następnie porównać je ze swoimi oczekiwaniami i wymaganiami. W artykule odpowiadamy na pytanie: czy i jakie słuchawki do 100 zł warto kupić?

Słuchawki gamingowe do 100 zł: tu będzie problem

Nie ma jednoznacznej definicji, która tłumaczyłaby, czym powinny wyróżniać się doskonałe słuchawki gamingowe. Wszystko dlatego, że w różnych typach gier udźwiękowienie jest zupełnie inne: FPS-y wymagają naprawdę dobrego podbicia niskich tonów, natomiast w typowych przygotówkach nie jest to aż tak istotne. Najmniejsze wymagania będą mieli miłośnicy gier sportowych, dla których kluczowe powinny być właściwości przestrzenne dźwięku.

 • Najlepsze słuchawki gamingowe do 100 złotych to modele przewodowe.
 • Większość to modele nauszne – lepiej tłumią dźwięki otoczenia i można je bez dyskomfortu nosić przez dłuższy czas.

Słuchawki bezprzewodowe do 100 zł: spory wybór, trudna decyzja

Jeśli chodzi o słuchawki bezprzewodowe, to przede wszystkim z listy na pewno można wykluczyć modele radiowe. Choć mają często doskonałe parametry, to są po prostu kilka razy droższe. W przedziale do 100 złotych najlepszym wyborem będą słuchawki Bluetooth. Niektóre z nich mogą mieć także zaimplementowane przesyłanie dźwięku w protokole NFC – ciekawe rozwiązanie, choć nie tak wszechstronne, jak Bluetooth.

Słuchawki Bluetooth do 100 złotych to modele podstawowe. W praktyce oznacza to maksymalnie pasmo przenoszenia 20-20000 Hz, czasem z nieco obniżoną dolną granicą. Jest to odpowiednia wartość i do słuchania muzyki i do prowadzenia rozmów. Zdecydowana większość modeli słuchawek BT do 100 złotych ma już wbudowany mikrofon i przynajmniej podstawowe funkcje kontrolne (głośność i pauza).

Dla wielu użytkowników priorytetowym kryterium wyboru tanich słuchawek będzie budowa: nauszne, douszne czy dokanałowe. Najpopularniejsze w są słuchawki douszne do 100 złotych, za 80 złotych lub więcej można kupić stosunkowo dobrze wykonane słuchawki dokanałowe, natomiast nausznych jest niewiele, ale nie dotyczy to tylko tego przedziału cenowego – po prostu od kilku lat cieszą się one mniejszym zainteresowaniem.

Słuchawki do 100 zł bezprzewodowe

Słuchawki do 100 zł bezprzewodowe QCY QS2 T2C Czarne

➾Szczegóły TOP1: QCY QS2 T2C Czarne

Słuchawki do 100 zł z mikrofonem czy bez?

Dla niektórych osób wbudowany mikrofon będzie bardzo ważny, a dla innych obojętny. I przy tym zagadnieniu trzeba się na chwilę zatrzymać, ponieważ wymaga one dokładniejszego opracowania.

Kupując słuchawki gamingowe do 100 złotych, najczęściej otrzymuje się model z zewnętrznym mikrofonem na pałąku. To klasyczne rozwiązanie, jednak trzeba mieć na uwadze, że w tym segmencie cenowym tworzywa wykorzystywane do produkcji słuchawek nie są najwyższej jakości. To oznacza, że stosunkowo łatwo można je uszkodzić, a mikrofon odłamać nawet przy niewystarczająco ostrożnym odkładaniu słuchawek na półkę lub stojak.

Mikrofony wbudowane w słuchawki bluetooth z oczywistych powodów są ukryte. To jednak sprawia, że muszą to być mikrofony dookolne i jako takie nie zawsze zapewniają najwyższą jakość rozmów. Słuchawki bezprzewodowe do 100 złotych sprawdzają się przy prowadzeniu rozmów w otoczeniu o normalnym natężeniu hałasu. Najlepsze słuchawki z tej grupy odfiltrują jeszcze część ulicznego szumu, ale na więcej nie należy liczyć.

Słuchawki przewodowe zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu z urządzeniami mobilnymi miewają jeszcze mikrofon zamontowany na przewodzie słuchawkowym. To rozwiązanie ma wielu zwolenników i nie mniej przeciwników. O ile bowiem w idealnych warunkach taki mikrofon znajduje się stosunkowo blisko ust i dobrze zbiera dźwięk, o tyle należy pamiętać, że nie zadziała prawidłowo ani schowany pod odzieżą, ani w czasie wzmożonego wysiłku.

Słuchawki do 100 zł z mikrofonem

Słuchawki do 100 zł z mikrofonem QCY QS2 T2C Czarne

➾Szczegóły TOP1: QCY QS2 T2C Czarne

Jak znaleźć najlepsze słuchawki do 100 zł? Ogólne porady

Ponieważ nawet w tym najniższym segmencie cenowym oferta producentów jest bardzo bogata, warto przyjrzeć się kilku podstawowym dylematom, jakie napotykają osoby chcące kupić dobre słuchawki do 100 złotych.

Które słuchawki zapewniają największy komfort?

Słuchawki do 100 złotych wykonywane są z dość twardych tworzyw, a ich projekty są stosunkowo proste. To oznacza, szczególnie w przypadku słuchawek dousznych do 100 złotych, że ich dopasowanie nie będzie idealne. Osoby, które mają już kiepskie doświadczenia z podobnymi modelami, powinny raczej rozejrzeć się za słuchawkami dokanałowymi lub nausznymi. Te ostatnie powinny teoretycznie zapewniać największy komfort ze względu na gąbkę i ewentualne tłumienie, jednak coraz częściej miniaturowe słuchawki dokanałowe są projektowane naprawdę ergonomicznie i przynajmniej przez godzinę czy półtorej nie powodują dyskomfortu.

Które słuchawki będą najtrwalsze?

Trwałość słuchawek jest sama w sobie złożoną kwestią. Na pewno patrząc na słuchawki do 100 złotych, nie należy oczekiwać pancernego sprzętu. W długodystansowym teście prawdopodobnie wypadną najlepiej słuchawki przewodowe, ponieważ ich konstrukcja jest prosta, więc w tej cenie producenci mogą już zdecydować się na użycie lepszych tworzyw. Kłopotliwe mogą być kiepskie przewody o sporej tendencji do łamania się. W przypadku słuchawek bezprzewodowych do 100 złotych zdecydowanie najsłabszym ogniwem są baterie. Same słuchawki będą trwałe, ale żywotność akumulatora szybko może ulec skróceniu. Warto też dodać, że konstrukcyjnie najdelikatniejsze – choćby z racji filigranowej budowy – są słuchawki dokanałowe.

Jakie słuchawki do 100 złotych dla sportowca?

W przedziale do 100 złotych nie ma słuchawek, które można by było z czystym sumieniem nazwać sportowymi. Ze względu na wygodę odpadną też często modele przewodowe: biegacze ich nie lubią, a na rowerze są niepraktyczne. Bezprzewodowe natomiast są dość wrażliwe na wilgoć (do 100 złotych nie ma modeli uszczelnianych). Teoretycznie słuchawki dokanałowe są najmniej narażone na zmoczenie przez deszcz, ale też najmniej im trzeba, żeby wewnętrzne obwody uległy uszkodzeniu. Na to pytanie nie ma więc dobrej odpowiedzi, bo praktycznie żadne słuchawki do 100 złotych nie nadają się do uprawiania sportu w deszczu (sprawdź: słuchawki do biegania). Co do aktywności wewnątrz pomieszczeń lub w słoneczne dni – główne znaczenie będzie miał komfort.

Jakich cech szukać w słuchawkach do 100 zł?

Przymierzając się do zakupu słuchawek za 100 złotych lub mniej, trzeba dobrze przyjrzeć się własnym oczekiwaniom i zestawić je z tym, co producenci mogą w tym przedziale zaoferować. Jest kilka ważnych punktów.

 • W przypadku słuchawek przewodowych za 100 złotych koniecznie trzeba zwrócić uwagę na przewód, a konkretnie jego mocowanie przy jacku. Powinna to być wtyczka, która faktycznie będzie pracowała: nie wystarczy tylko ponacinana, gruba obudowa samej wtyczki, ale musi tu pojawić się konstrukcja, która realnie ochroni kabel przed złamaniem. Czasem poleca się też szukanie słuchawek ze wtyczką kątową – to faktycznie niezły pomysł, ale poważnie ogranicza wybór.
 • Słuchawki bezprzewodowe za 100 złotych lub mniej to wciąż produkty „niedojrzałe”. Zamiast skupiać się na konstrukcji, należy przyjrzeć się przede wszystkim jakości dźwięku. Wiele modeli będzie miało zawężone spektrum przenoszenia, czasem zresztą dość istotnie, bo na przykład 120-18000 Hz. To nieco za mało, żeby cieszyć się muzyką, choć do prowadzenia rozmów wystarczy.
 • Koniecznie trzeba skupić się na komforcie. O ile w przypadku modeli nausznych sprowadza się to do bardzo ogólnej, wizualnej oceny gąbki, to już w przypadku słuchawek dousznych i dokanałowych do 100 złotych trzeba uważnie się przyjrzeć, czy nie mają nadlewek, czy można wymienić na nich gumki itd. Są to rzeczy, które będą decydowały o maksymalnym czasie noszenia słuchawek i tak naprawdę powinny być cenione wyżej niż sama jakość dźwięku.
 • Funkcje dodatkowe będą powoli pojawiały się w modelach przy górnej granicy przedziału cenowego. Najlepsze słuchawki będą miały już na przykład opcję podbicia basu: przydatna szczególnie przy słuchawkach dokanałowych i dousznych do 100 złotych, bo te z racji bardzo małych membran mają spore ograniczenia sprzętowe. Niektóre bateryjne słuchawki bezprzewodowe będą miały wbudowaną funkcję radia FM – to dla osób, które nie noszą swojej muzyki. Nie należy jednak przesadzać: w tym przedziale funkcje dodatkowe mogą być wprowadzane kosztem podstawowych, czyli jakości dźwięku lub trwałości.

Czy warto kupić słuchawki do 100 zł, czy lepiej dozbierać?

Takie pytanie pojawia się w głowie każdej osoby, która, przeglądając propozycje producentów, zbliżyła się do górnej granicy przedziału cenowego. Tak naprawdę jednak do 100 złotych można znaleźć całkiem niezłe słuchawki. Będą to w większości modele przewodowe, zarówno douszne, jak i nauszne. Trochę słabiej jest z dokanałowymi, które w tym przedziale cenowym nie osiągają jeszcze parametrów, które mogłyby zadowolić bardziej wymagających użytkowników.

Bezprzewodowe słuchawki do 100 złotych nie będą oferowały koncertowych doznań – sprawdzą się raczej dla użytkowników okazjonalnych, którzy po prostu chcą uwolnić się od kabli. Na dobre dokanałowe słuchawki warto jeszcze dozbierać, chociaż są takie, które zbierają całkiem pozytywne opinie. Będzie to mocno subiektywna kwestia, ponieważ te najtańsze modele są dość „twarde” i osobom, które wcześniej korzystały z innych typów słuchawek, mogą nie przypaść do gustu

Zdecydowanie da się też do 100 złotych kupić słuchawki gamingowe. I znów – nie będzie to sprzęt na najwyższym poziomie, ale pozwoli cieszyć się dźwiękiem w znacznie wyższej jakości niż z głośników za podobne pieniądze, nie wspominając nawet o głośnikach wbudowanych nawet w gamingowych laptopach.

Podsumowując: jeśli ktoś oczekuje najwyżej jakości dźwięki i maksymalnego komfortu przy noszeniu słuchawek przez 6 godzin, to raczej powinien uzbierać więcej niż 100 złotych, ale w tym niższym przedziale cenowym naprawdę można znaleźć sporo ciekawych propozycji, jeśli tylko wie się, jakie cechy i parametry naprawdę mają znaczenie.

Słuchawki do 100 zł

Słuchawki do 100 zł - Ranking 2021

Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić najlepszy sprzęt w kategorii Słuchawki do 100 zł, to zapraszamy do zapoznania się z produktami przestawionymi w poniższej tabeli. Znajduje się tam ranking najpopularniejszych, dobrych produktów, które zostały dopasowane do kategorii Słuchawki do 100 zł. Ranking jest udostępniany przez serwis Skąpiec.pl i jest przez nas aktualizowany codziennie.

Słuchawki do 100 zł - RankingProducentCena
1.
QCY QS2 T2C Czarne
QCYAktualna Cena
2.
Creative Sound Blaster Blaze czarne
CreativeAktualna Cena
3.
JBL T110BT czarne
JBLAktualna Cena
4.
JBL Tune 500 Czarne
JBLAktualna Cena
5.
JVC HA-S35BT-B
JVCAktualna Cena
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Słuchawki do 100 zł - Opinie i komentarze - 5

 • 10 czerwca 2020 z 19:10
  Permalink

  Mam dobre słuchawki do 100 zł, a kupiłam je niedawno, na promocji dodatkowo 🙂 To JBL Tune 500 BT, które bardzo mi odpowiadają zarówno swoim wyglądem, jak i dźwiękiem. Muzyki słucham na spacerach i podczas pracy, sprawdzają się idealnie, nie mam na co narzekać biorąc pod uwagę ich parametry.

  Powtórz
 • 10 czerwca 2020 z 19:11
  Permalink

  Zastanawiam się jakie słuchawki do 100 zł polecacie jeśli chodzi o firmę SONY? Jestem bardzo ciekawa, chciałabym kupić sobie nowe słuchawki, bo moje są w koszmarnym stanie i właśnie Sony wydają mi się najbardziej odpowiednie i chciałabym je przetestować 🙂 Czy ktoś używa konkretnego modelu, który mógłby polecić w tym zakresie cenowym?

  Powtórz
 • 15 lipca 2020 z 14:38
  Permalink

  Najlepsze słuchawki do 100 zł? Wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy. Czy przewodowe czy bezprzewodowe. Jaka jakość dźwięku. Do czego są nam potrzebne… No wszystko się liczy. Ja ostatnio kupiłem za 99 zł – więc wliczam się w ranking Philips BASS+. Bardzo je sobie chwalę, ale koledzy mówią że takich by nie kupili, bo to przewodowe. Więc każdy lubi co innego.

  Powtórz
 • 15 sierpnia 2020 z 13:17
  Permalink

  Ja wybrałam dobre słuchawki do 100 złotych z SONY. Jestem z nich zadowolona, ponieważ mają bardzo dobry dźwięk, fajnie się na nich słucha, są wygodne… Fajnie też wyglądają. Klasyczne słuchawki ale jakość wykonania i słuchania na nich jest naprawdę wysoka, a za taką cenę polecam.

  Powtórz
 • 15 sierpnia 2020 z 20:31
  Permalink

  Kupiłam niedawno dobre słuchawki do 100 zł czyli Xiaomi Redmi AirDots. OHHH…. jestem bardzo zadowolona z zakupu. Kupiłam przez chińską stronę, nie zamawiałam z PL. Ale akurat szybko przyszły, bo z europejskiego magazynu. Zdecydowanie polecam bo mają super dźwięk. Wygląd też minimalistyczny. Działają już pół roku bez większych kłopotów.

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *