Marzeniem większości melomanów jest duży zestaw kolumn o potężnej mocy, jednak w małym mieszkaniu jego zrealizowanie, jest bardzo trudne ze względu na rozmiary, zbyt duże natężenie dźwięku i koszty. Dobrym rozwiązaniem może być natomiast miniwieża, która zajmuje bardzo mało miejsca i w zintegrowanej obudowie łączy zarówno odtwarzacz płyt, jak i wzmacniacz i moduł radia. Dzięki temu, miniwieża ma bardzo małe rozmiary i oferuje dźwięk przyzwoitej jakości. Dobra miniwieża może być wyposażona nawet w dysk twardy, z którego będzie można odtwarzać muzykę. Dziś większą popularnością cieszą się wieże, które wyposażono w wiele funkcji multimedialnych (wejście na pendrive i kartę pamięci, odtwarzanie filmów z DVD lub możliwość podłączenia smartfona) niż na to, czy umożliwiają one odtwarzanie muzyki z kaset lub płyt CD. Odtwarzacze kasetowe w wieżach już niemal się nie pojawiają, a coraz częściej znajdziemy także miniwieże, które nie pozwalają na odtwarzanie płyt.

Dobra miniwieża do 500 zł

Najważniejszym elementem zestawu są głośniki. Zwykle nie są one tak mocne, jak w dużych wieżach, ale powinny zapewnić spore natężenie dźwięku w dużym pomieszczeniu. Podczas zakupu zwróć uwagę na moc nominalną wyrażoną w watach. Moc szczytowa nie ma znaczenia podczas wyboru wieży i często jest przedstawiana tylko po to, by zaimponować potencjalnemu klientowi.

Najlepiej, jeśli obudowa głośników w takiej wieży została wykonana z drewna, pokrytego lakierem. W tanich miniwieżach, do wykonania obudowy wykorzystano płytę wiórową, oferującą znacznie gorszą jakość dźwięku. Niektóre modele posiadają dodatkowy głośnik basowy, który znacznie poprawia brzmienie zestawu.

Ranking Miniwieża do 500 zł Producent Cena
1Trevi TT 1065TreviAktualna Cena
2LG CM2760LGAktualna Cena
3Pioneer X-HM26PioneerAktualna Cena
4Sharp XL-B715DSharpAktualna Cena
5Sony CMT-SBT40DSonyAktualna Cena

Standardowym wyposażeniem wieży jest budzik i radio, które umożliwia zapamiętywanie stacji. Przydany jest także korektor graficzny.

Miniwieża do 500 zł powinna oferować takie złącza, jak USB (do podłączenia nośników) jak i HDMI (podłączenie telewizora) i czytnik kart SD. Dobrym rozwiązaniem jest podłączenie wieży do telewizora i zastosowanie jej jako odtwarzacza płyt DVD – zaoferuje wtedy znacznie lepszy dźwięk od głośników wbudowanych w telewizor.

Miniwieża do 1000 zł

Dobra miniwieża za około 1000 złotych zaoferuje znacznie wyższą jakość dźwięku i zwykle będzie miała więcej opcji, od najtańszych modeli. W wyższej cenie można spodziewać się także znacznie ładniejszej obudowy, wykonanej z materiałów wysokiej jakości. Miniwieża w cenie około 1000 złotych daje możliwość odtwarzania większej ilości formatów (przede wszystkim bezstratnych) od tańszych modeli, a także często służy jako stacja dokująca do iPhone lub innego smartfona.

Ranking Miniwieża do 1000 zł Producent Cena
1Sony CMT-X5CDSonyAktualna Cena
2Pioneer X-HM32VPioneerAktualna Cena
3Onkyo CS-N375DOnkyoAktualna Cena
4Panasonic SC-PMX80 czarnyPanasonicAktualna Cena
5Pioneer X-HM36PioneerAktualna Cena

Droższe wieże zwykle posiadają podobne funkcje jak tańszy sprzęt, ale opcje są lepiej przemyślane.

Liczy się też możliwość wymiany głośników i innych podzespołów, na inny model. Warto zwrócić uwagę na to, że różnica między tańszą a droższą miniwieżą jest najlepiej widoczna wtedy, gdy odtwarzamy muzykę z płyt CD i plików z konwersją bezstratną. Jeśli słuchasz tylko plików MP3 (zwłaszcza tych o niższej jakości), lub odtwarzasz muzykę z Internetu, to różnica nie będzie aż tak słyszalna.

Naszym zdaniem, najważniejszym elementem wpływającym na to, czy dana wieża będzie się sprawdzała w naszym domu, jest moc głośników. Im jest ona większa, tym lepiej.

Miniwieża z bluetooth

Bluetooth to bardzo przydatna opcja szczególnie wtedy, gdy chcemy na wieży słuchać muzyki ze smartfona. Dzięki niej można odtwarzać muzykę bezpośrednio z Internetu. To bardzo dobre rozwiązanie, gdy większość swoich zbiorów muzycznych mamy zgromadzonych na laptopie czy komputerze. Czyli ogólnie mówiąc świetne rozwiązanie na tę chwilę, dla wielu osób YouTube czy serwisy typu Spotify, to główne źródło słuchania muzyki. Bluetooth w mini wieży czyni z niej urządzenie funkcjonalne na lata.

Miniwieża z WiFi

W wielu miejscach Polski odbiór tradycyjnego radia jest utrudniony nawet na sprzęcie wysokiej jakości. W takiej sytuacji bardzo dobrym rozwiązaniem może być zakup wieży, która oferuje radio internetowe. Takie miniwieże to najczęściej niewielkie kombajny, wyposażone w dysk twardy, możliwość odtwarzania muzyki z pendrive i zaawansowany pilot. Dzięki temu, że wieża jest podłączona do Wi-Fi, można słuchać kilku tysięcy stacji radiowych. Największym problemem jest zwykle podłączenie wieży do sieci (wpisywanie hasła na malutkich przyciskach umieszczonych na pilocie jest kłopotliwe), ale na szczęście, robi się to tylko zaraz po zakupie wieży. Warto zwrócić uwagę także na to, jak wykonany jest pilot i czy jest wygodny.

Przydatną opcją jest zapisywanie audycji radiowych na dysku twardym wbudowanym w wieżę, co pozwala na ich ponowne odtworzenie ich w późniejszym czasie.

W ofercie sklepów jest mnóstwo miniwież, które różnią się zarówno wyglądem, jak i parametrami. Jeśli chcesz kupić sprzęt oferujący wysoką jakość i wygodne użytkowanie, powinieneś raczej zwróć uwagę na parametry i na wrażenia z odsłuchu, niż na wygląd sprzętu. Wiele świetnych miniwież ma stonowany, niczym nie wyróżniający się design, natomiast krzykliwe produkty z zawyżonymi parametrami, oferują znacznie mniejsze możliwości.

Miniwieża

Miniwieża - Ranking 2018

Polecamy sprawdzić ranking w kategorii Miniwieża, który codziennie aktualizujemy poprzez porównywarkę cen Skąpiec.pl. Są tam najlepsze ceny dla danego produktu, opinie i szczegółowe parametry techniczne.

TOP 6 Model (Miniwieża) Producent Cena
1Panasonic SC-PM250PanasonicAktualna Cena
2Sony CMT-X5CDSonyAktualna Cena
3Panasonic SC-PMX70PanasonicAktualna Cena
4Manta SPK5008MantaAktualna Cena
5Trevi TT 1065TreviAktualna Cena
6Pioneer X-CM66PioneerAktualna Cena
Najlepsze zapytania:
 • mini wieza
 • microwieze top
 • najlepsz miniwieża lipiec 2018
 • jaka wieza hi fi do 3 tysięcy 2018r
 • mini wieże

Miniwieża - Opinie i komentarze

 • 1 marca 2016 z 12:13
  Permalink

  ja mam właśnie panasonica miniwieże za jakieś 400zł chyba i jest super. W stosunku jakość-cena jest chyba jedną z lepszych i do tego ma opcję łączności ze sprzętami przez bluetooth, co jest wyjątkowo przydatne

  Powtórz
 • 10 marca 2016 z 11:26
  Permalink

  Pioneer, pamiętam, że to właśnie z tej firmy miałam pierwszą wieżę, którą kupiłam za własne pieniądze. Teraz mam nieco większą, która gra w kuchni i sprawuje się super. Jest z firmy Samsung, więc zmieniłam firmę, jednak jakość pozostała ta sama – bardzo dobra.

  Powtórz
 • 9 października 2016 z 11:15
  Permalink

  Dzwiękowo ~ Philips jest najlepszy

  Powtórz
 • 20 października 2016 z 13:35
  Permalink

  Kupiłem ms30bt bo miała wszystko to potrzebowałem, w rankingu też wysoko. Po rozpakowaniu i odsłuchaniu totalna porażka. Dźwięk brzmi tekturowo, sopran nie może się przebić. Bardziej naturalnie gra większość boomboxów. Wygląd też jest raczej nie atrakcyjny, bardzo intensywny jasnoniebieski wyświetlacz aż razi i w takim zestawieniu z plastikowe metalowym frontem kojarzy się z tandetnym Chińczykiem. Nie polecam

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *