Słuchawki do PS4

Konsole PlayStation od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród graczy, zapewniając zupełnie inny poziom rozrywki niż nawet najmocniejsze komputery. Niektóre osoby potrafią przed ekranem czy monitorem spędzać długie godziny, zarówno w dzień jak i w nocy, co często może przeszkadzać innym domownikom. Dlatego też jednym z niezbędnych akcesoriów, o których należy pamiętać zabierając się za granie, są dobre słuchawki. Na rynku słuchawek jest niezliczona ilość, począwszy od niewielkich, dousznych za kilkanaście złotych, a skończywszy na audiofilskim sprzęcie kosztującym nawet kilka tysięcy. Gracze mogą też wybierać spośród wielu modeli przeznaczonych właśnie do tej rozrywki, producenci starają się bowiem dopasować charakter i funkcjonalność do specyficznych potrzeb miłośników gier. A te są faktycznie specyficzne – przy kilku czy kilkunastu godzinach rozgrywki niezbędna jest duża wygoda, dobra jakość dźwięku oraz mikrofon. Warto zatem zapoznać się z poniższym poradnikiem dotyczącym wyboru słuchawek do PS4, z pewnością zawarte w nim informacje będą przydatne przy zakupie.

Podział słuchawek od PS4

Jeszcze do niedawna użytkownicy konsol Playstation 4 mieli bardzo ograniczone możliwości, jeśli chodzi o wybór słuchawek. Firma Sony zdecydowała bowiem zablokować możliwość korzystania z innych akcesoriów, niż oryginalne, i dotyczyło to także słuchawek. Oczywiście nie można było powiedzieć, że oryginalne słuchawki były złe, ale gracze mają to do siebie, że nie lubią, jak się ich do czegoś zmusza. W efekcie ich protestów pojawiła się aktualizacja oprogramowania, dzięki czemu obecnie do konsol można podłączać produkty innych firm. Generalnie słuchawki do PS4 można podzielić na dwie główne grupy, to znaczy przewodowe i bezprzewodowe, obie cieszą się dużą popularnością i mają swoich gorących zwolenników.

Słuchawki przewodowe do PS4

Kabel przy słuchawkach dla jednych będzie synonimem wysokiej jakości dźwięku, a dla innych symbolem ograniczenia swobody. Słuchawki przewodowe do PS4 mogą być wyposażone we wtyczkę USB lub klasyczny wtyk mini jack 3,5 mm, oba te rozwiązania zostały opisane poniżej.

 • Słuchawki do portu USB

Do konsoli PS4 można podłączyć różne modele słuchawek zakończonych wtyczką USB, co daje znacznie większe możliwości niż tradycyjny jack. Między innymi może być możliwa obsługa dźwięku przestrzennego 5.1 lub 7.1, a także korekta regulacji brzemienia dzięki specjalnemu oprogramowaniu. Niestety z różnych powodów może się okazać, że konkretny model słuchawek nie będzie chciał współpracować z PS4, dlatego też przed zakupem warto sprawdzić jego kompatybilność. Ze względów praktycznych kabel powinien mieć minimum 2-3 metry długości, przydatnymi opcjami będą też możliwość odpięcia i przedłużka.

 • Słuchawki do pada ps4

Drugą metodą podłączenia słuchawek do konsoli jest wykorzystanie gniazda Jack, znajdującego się w dolnej części pada PS4. Teoretycznie gniazdo to służy do obsługi komunikacji głosowej, ale dzięki zmianom ustawień w konfiguracji można przesłać do niego cały dźwięk z konsoli. Trzeba się jednak liczyć z tym, że może być on nieco gorszej jakości, ze względu na jego bezprzewodowy przesył do pada z kompresją.

Słuchawki bezprzewodowe do PS4

Słuchawki bezprzewodowe mogą się komunikować przy pomocy dwóch metod, to znaczy Bluetooth albo bezprzewodowej sieci Wi-Fi. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym takie urządzenia mogą uzyskać jakość dźwięku porównywalną do modeli z kablem, trzeba jednak za nie znacznie więcej zapłacić. Jedną z podstawowych zalet słuchawek bezprzewodowych do PS4 jest wygoda użytkowania, brak kabli oznacza, że można wstawać od konsoli bez konieczności ich ściągania. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taki zestaw musi być regularnie ładowany i może przerwać pracę w najmniej oczekiwanym momencie.

Na jakie parametry zwracać uwagę kupując słuchawki do PS4?

Znalezienie dobrych słuchawek do konsoli PS4 nie jest łatwym zadaniem, mimo że w sprzedaży jest dostępna niezliczona liczba ich modeli. Poza sposobem podłączenia należy zwrócić uwagę na szereg innych parametrów, co pozwoli znaleźć urządzenie idealnie dopasowane do swoich potrzeb.

 • Jakość materiałów

Słuchawki używane przez graczy nie mają łatwego zadania, niejednokrotnie są eksploatowane przez wiele miesięcy po kilka godzin dziennie. Dlatego też muszą być wykonane z trwałych, mocnych materiałów, żeby bezproblemowo wszystko wytrzymały trudy intensywnego użytkowania. Dotyczy to zarówno samej konstrukcji, wykonanej z tworzywa sztucznego, jak również nauszników. Te ostatnie powinny być wykonane z materiału oddychającego i przyjaznego dla skóry, a pałąk pokryty miękką gąbką, poprawiającą komfort. Przy modelach przewodowych warto się także przyjrzeć kablowi. Jeśli będzie on słabej jakości, to odbije się to na dźwięku, a dodatkowo po pewnym czasie może ulec zniszczeniu. Na pewno pomoże w ochronie przewodu oplot zabezpieczający, ograniczający ryzyko mechanicznych uszkodzeń.

 • Pasmo przenoszenia

Zakres dźwięków, który słyszą ludzie, wynosi od 16 Hz to 20 kHz, dlatego też takie pasmo przenoszenia powinny posiadać słuchawki do PS4. W wielu modelach pasmo to jest jednak nieco okrojone, zaczyna się od 20 Hz, a nawet 25 Hz. W celu uzyskania naturalnego, jak najlepszego dźwięku należy wybierać modele posiadające jak najszersze pasmo, w szczególności w zakresie niskich tonów. Jednocześnie należy unikać modeli ze zbyt mocnym basem. O ile przy słuchaniu muzyki podbity bas zapewni niesamowite wrażenia, to po kilku godzinach grania może mocno zmęczyć.

 • Waga

Słuchawki do PS4 powinny być w miarę możliwości lekkie, przez co nie będą zbytnio ciążyły na głowie. Tu również znaczenie ma specyfika użytkowania, czyli wielogodzinne sesje bez zdejmowania sprzętu.

 • Rodzaj nauszników

Na komfort użytkowania wpływ ma jeszcze jedna ważna rzecz, a mianowicie nauszniki. W słuchawkach stosuje się ich trzy rodzaje, to znaczy otwarte, półotwarte i zamknięte, które są najczęściej spotykanym rozwiązaniem. Wynika to z tego, że dzięki szczelnej konstrukcji zapewniają dobre tłumienie dźwięków dochodzących z otoczenia i pozwalają się skupić wyłącznie na rozgrywce. Przy ich użytkowaniu również inni domownicy nic nie będą słyszeli, co z pewnością będzie ważne przy nocnym graniu. W przypadku nauszników ważne są zarówno materiały, z których zostały wykonane, jak również komfort i wygoda użytkowania. Dlatego też przy wyborze koniecznie należy sprawdzić, czy nauszniki gdzieś nie uciskają czy nie gniotą. W przypadku konstrukcji zamkniętych ważne jest, żeby obejmowały one całe ucho, jego przyciśnięcie może szybko spowodować nieprzyjemny ból.

 • Mikrofon

Wiele modeli słuchawek do PS4 posiada mikrofon. Jeśli znajduje się on na wyposażeniu, to warto sprawdzić jakość przesyłanego głosu oraz możliwość odpinania. W większości urządzeń, nawet tych tańszych, zamontowany mikrofon w zupełności wystarcza do komfortowej komunikacji z innymi graczami, ale niektóre modele mają ten element naprawdę bardzo kiepski (artykuł: słuchawki z mikrofonem).

 • Dodatkowe akcesoria

Wielu producentów dołącza do słuchawek dodatkowe akcesoria, niektóre mniej, a inne bardziej przydatne. Najczęściej spotyka się przejściówki przedłużające kabel, dodatkowe pady, nauszniki, etui czy nawet karty dźwiękowe USB. Często jednak jakość tych dodatków pozostawia sporo do życzenia, dlatego ich obecność nie powinna być głównym kryterium wyboru.

Słuchawki z mikrofonem do PS4 – czy warto kupić dedykowane do gier?

Wielu graczy zastanawiając się na wyborem słuchawek do PS4 zadaje sobie pytanie, czy zwykłe słuchawki będą gorsze do grania od dedykowanych. Przecież nie bez podstawy producenci podkreślają, że są to słuchawki gamingowe, które mają zapewnić jak najlepsze wrażenia płynące z rozrywki. Jak się okazuje w praktyce, nie ma większego znaczenia, czy użyje się słuchawki służącej do słuchania muzyki, czy przeznaczonej typowo do grania – w obu tych grupach znajdzie się modele świetnie sprawdzające się w wielogodzinnych rozgrywkach, jak też takie, których lepiej nie zakładać na uszy. Na pewno dużym atutem słuchawek dedykowanych jest wbudowany mikrofon, niezbędny przy wielu grach sieciowych do komunikacji z innymi graczami. Dla wielu osób nie bez znaczenia będzie również stylistyka – w przypadku modeli gamingowych projektanci sięgają po mocne kolory i nietypowe, fantazyjne kształty.

Stereo, słuchawki 5.1 czy słuchawki 7.1 do ps4?

Standardowe słuchawki audio oferują dźwięk stereo, rozłożony na dwa kanały. Coraz częściej można się jednak spotkać z modelami, które są wyposażone w technologię dźwięku przestrzennego 5.1 lub 7.1. W teorii powinny one zapewnić znacznie lepszą jakość efektów dźwiękowych, ze względu na łatwiejsze rozróżnienie kierunku słyszanych dźwięków. Faktycznie tak będzie, ale dopiero w słuchawkach, które posiadają odpowiednią liczbę przetworników. Wtedy rzeczywiście można uzyskać efekt dźwięku dobiegającego z różnych stron, co przenosi dźwięk na zupełnie inny poziom, szczególnie w grach z dobrą oprawą muzyczną. Jednak za takie rozwiązanie trzeba będzie odpowiednio zapłacić, będą one znacznie droższe niż porównywalne jakościowo słuchawki stereo. W sprzedaży jest też sporo urządzeń reklamowanych jako 5.1 lub 7.1, w których dźwięk przestrzenny uzyskano nie za pomocą dodatkowych przetworników, ale poprzez symulację określonych efektów. Decydując się na takie urządzenie trzeba się liczyć z tym, że symulacja może zniekształcić brzmienie i utrudnić rozpoznanie kierunków, z których dobiegają dźwięki.

Ceny słuchawek do PS4

Jeśli chodzi o ceny, to nie ma co się oszukiwać – za kilkadziesiąt złotych trudno będzie kupić solidne, ładnie brzmiące słuchawki do PS4, wyposażone w wygodne nauszniki i mikrofon. Mając taką kwotę do wydania lepiej będzie kupić klasyczne słuchawki audio oraz dokupić do nich mikrofon. Oczywiście znajdą się nawet w takim budżecie modele warte uwagi, ale nie jest to łatwe zadanie. Mając do wydania 150 zł czy 200 zł możliwości będzie znacznie więcej. Przy takich kwotach można się spodziewać bardzo przyzwoitej jakości dźwięku oraz w miarę solidnego wykonania, co pozwoli już w pełni cieszyć się grami. Oczywiście mowa tu jest o słuchawkach przewodowych, za modele bezprzewodowe o podobnej jakości trzeba będzie zapłacić znacznie więcej. 400 – 500 złotych to kwota, która daje duże możliwości jeśli chodzi o wybór słuchawek. Tu już standardem jest wysoki komfort użytkowania oraz świetna jakości dźwięku. W takich kwotach można też poszukać dobrych jakościowo modeli bezprzewodowych. Jeśli ktoś będzie chciał wydać jeszcze więcej, to także nie będzie z tym problemu. Może zdecydować się na jeden z profesjonalnych modeli stereo albo wybrać urządzenie posiadające fizyczny dźwięk przestrzenny.

Słuchawki do PS4 – Ranking

Słuchawki PS4 – RankingProducentCena
1.

Słuchawki Sony PS4 Platinum

SonyAktualna Cena
2.

Razer Thresher Ultimate PS4

RazerAktualna Cena
3.

Słuchawki Astro A20

AstroAktualna Cena
4.

Słuchawki Kingston HyperX Cloud

KingstonAktualna Cena
5.

Słuchawki PDP Afterglow AG 9

PDPAktualna Cena
Słuchawki do PS4
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)

Słuchawki do PS4 - Opinie i komentarze - 6

 • 12 listopada 2019 z 19:59
  Permalink

  Dla każdego gracza polecam model słuchawek Sony WH-CH500. Sam posiadam je od roku i jestem bardzo zadowolony. Dość tanie słuchawki, w korzystnej, przystępnej cenie. Dźwięk dobry. Są wygodne i posiadają mikrofon – więc jest w nich wszystko czego potrzeba. Jak ktoś się zastanawia jakie słuchawki do PS4 wybrać to polecam śmiało kupić ten model. Ja nie jestem zawiedziony. Gdybym teraz miał wybrać nowe, to kupiłbym ten sam model.

  Powtórz
  • 20 grudnia 2019 z 18:02
   Permalink

   Głupie pytanie ale jak dokładnie te słuchawki podłączyć do ps4?

   Powtórz
 • 12 listopada 2019 z 21:18
  Permalink

  Dostałem w prezencie od dziewczyny na święta najlepsze słuchawki do PS4 czyli Sony PlayStation Wireless Headset Gold!!! Jestem z nich mega zadowolony. Jeżeli macie tylko okazję to kupujcie ten model, bo naprawdę warto. Sam chciałem je sobie kupić, ale ona znam mnie bardzo dobrze i mnie wyprzedziła. Mamy w nich bardzo dobrą jakość dźwięku, gra się w nich naprawdę przyjemnie, mikrofon jest wbudowany w słuchawki ale jak dla mnie to wystarczająca opcja. Wygłuszenie jest naprawdę OKEY. Są duże, mają dobrą konstrukcję, wydają się być trwałe. Na tyle ile testuję je od świąt, zdają świetnie egzamin i wydają się być naprawdę porządnie zrobione i wykonane.

  Powtórz
  • 12 listopada 2019 z 21:20
   Permalink

   Długo zastanawiałem się na tym czy i jakie słuchawki do PS4 kupić. Miałem gdzieś w głowie, żeby kupić właśnie Sony PlayStation.. i czuję, że je kupię. Dobrze, że o nich napisałeś, wiem już czego się spodziewać. Moi koledzy mają te słuchawki i też sobie chwalą ale nie mówią nic konkretnego. Dla mnie wielkim zastanowieniem jest ten mikrofon, trochę się martwię, że nie polecają jego jakości ale tak to już jest, jak jest wbudowany.

   Powtórz
 • 12 listopada 2019 z 21:22
  Permalink

  Jeśli zastanawiacie się jakie słuchawki do PS4 kupić, ale nie chcecie wydawać dużej kasy na nie, to polecam PDP Afterglow LVL 3 PlayStation 4. Kupiłem je, bo skusiła mnie cena. Potrzebowałem nowych słuchawek ale jednak nie miałem pieniędzy i nie chciałem wydawać na modele za 300 zł w górę. Te są za około 150 zł i uważam, że to bardzo dobra cena za takie słuchawki. Wszystko działa w nich bardzo dobrze. Mają fajny dźwięk, nawet mikrofon sobie chwalę.

  Powtórz
 • 12 listopada 2019 z 21:25
  Permalink

  Szczerze mówiąc to nie dał bym dużych pieniędzy za słuchawki ale nie należę do wielkich graczy to może dlatego. Uważam, że dobra jakość nie musi być w super wysokiej cenie. Więc jeżeli szukacie dobrych i trwałych słuchawek to nie musicie już zadawać sobie pytania jakie słuchawki do PS 4 wybrać, wystarczy kupić Philips SHL3075RD/00. Moim zdaniem super model za niewielką cenę. Do 80 zł spokojnie znajdzie się w sklepach, nawet z wysyłką. Jedyny ich minus to brak regulacji głośności. Więcej nie zauważyłem.

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *