mp3 do samochodu

Mimo tego, że większość ludzi słucha muzyki w sieci i coraz rzadziej ściągamy pliki MP3, są one nadal dobrym rozwiązaniem w czasie jazdy samochodem. Odtwarzacze MP3 do samochodu mają same zalety – nie trzeba się martwić o ich ładowanie, oferują wystarczającą jakość dźwięku i pozwalają na posiadanie przy sobie tysięcy plików.

MP3 do zapalniczki samochodowej

Większość odtwarzaczy MP3, które można podłączyć do zapalniczki w aucie to transmitery FM. Wiele z nich posiada wejście na kartę pamięci microSD lub SD, na którą można przenieść muzykę. Dzięki temu usłyszymy muzykę z karty pamięci w głośnikach samochodu. Przed zakupem takiego urządzenia zwróć uwagę na to, jak duży jest wyświetlacz. Niektóre modele oferują transmisję plików za pomocą Bluetooth, co znacznie ułatwia słuchanie muzyki z telefonu.

Transmiter MP3 do samochodu

Taki sprzęt jest bardzo tani i pozwala na bezproblemowe słuchanie muzyki zaraz po podłączeniu. Dobry transmiter FM pozwala na słuchanie MP3 z każdego urządzenia. Dźwięk odbieramy przez radio FM w samochodzie, ustalając odpowiednią częstotliwość. Przed zakupem należy zwrócić uwagę, czy transmiter pasuje do wejścia w naszym telefonie lub odtwarzaczu MP3. Niektóre z nich mają wtyk USB, inne microUSB albo nietypowe złącze (na przykład odtwarzacze Apple).

Transmiter MP3 do samochodu

Transmiter MP3 do samochodu XIAOMI Xiaomi Roidmi 3S Transmiter Samochodowy FM Bluetooth z Ładowarką 2xUSB AK47

➾Szczegóły TOP1: XIAOMI Xiaomi Roidmi 3S Transmiter Samochodowy FM Bluetooth z Ładowarką 2xUSB AK47

Przydatną opcją jest możliwość używania transmitera jako ładowarki do sprzętu. Niektóre transmitery posiadają własną pamięć na pliki, dzięki czemu można używać ich jako odtwarzacz MP3 bez podłączania do innych urządzeń. Są też transmitery, które można podłączyć do gniazda zapalniczki, co pozwala na zaoszczędzenie baterii. Minusem transmiterów jest to, że mają one niezbyt wysoką jakość dźwięku. Istnieją także transmitery, które działają na zasadzie kasety wkładanej do odtwarzacza samochodowego. Jeśli posiadasz radio z odtwarzaczem kasetowym, może być to dobrym i tanim rozwiązaniem.

Radio MP3 do samochodu

Rynek odtwarzaczy MP3 w formie klasycznego radia montowanego w zatoce jest bardzo duży. Najtańsze radia kosztują poniżej 100 złotych. W przypadku takiego odtwarzacza możesz liczyć na czysty dźwięk i obsługę podstawowych formatów dźwiękowych – przede wszystkim MP3. Zwykle można do niego podłączyć odtwarzacz Mp3 lub kartę pamięci.

Minusem tanich radioodtwarzaczy MP3 jest to, że nie mogą one zaoferować wyraźnego brzmienia i nie radzą sobie w przypadku mocniejszych głośników.

Ten problem nie dotyczy drogich odtwarzaczy, które mają wbudowany wzmacniacz, lub są podłączone do osobnego wzmacniacza. Dzięki temu można uzyskać znacznie lepszy dźwięk. Najbardziej odczuwalna zmiana dotyczy niskich częstotliwości. Tanie radio sprawdza się jedynie w przypadku podstawowego zestawu głośników – gdy kupisz zestaw nowoczesnych, drogich głośników i zamontujesz do niego stare radio, będziesz słyszeć bardzo wyraźne zniekształcenia.

Radio samochodowe z MP3

Radio samochodowe z MP3 JVC KD-R469 (KD-R469EY)

➾Szczegóły TOP1: JVC KD-R469 (KD-R469EY)

Podobnie jest w odwrotnej sytuacji, gdy kupisz tanie głośniki i podłączysz do nich znakomite radio samochodowe. W takiej sytuacji nie zobaczysz żadnej poprawy. Wszystkie elementy samochodowego zestawu audio powinny być podobnej jakości, a jeśli oczekujesz znacznej poprawy dźwięku, najczęściej trzeba wymienić cały zestaw.

Odtwarzacze samochodowe różnią się wizualnie – niektóre posiadają prosty wyświetlacz, inne oferują tysiące kolorów podświetlenia lub kolorowy ekran. Bardzo ważna jest opcja zmniejszania jasności ekranu, co przydaje się podczas podróżowania w nocy. Obsługa płyt jest opcją, którą spotyka się coraz rzadziej.

Stacja multimedialna z funkcją odtwarzania muzyki

Można kupić także radio, którego część frontowa ma podwójną wysokość. Taki sprzęt pozwala nie tylko na odtwarzanie muzyki, ale także służy jako nawigacja, a w czasie postoju można na nim włączyć film. Warto kupić stacje multimedialną, która będzie oferowała prosta obsługę. Korzystanie ze skomplikowanego menu podczas jazdy jest kłopotliwe.

Monitory zagłówkowe z funkcją MP3

Są uwielbiane przede wszystkim przez dzieci. Taki monitor oferuje opcję odtwarzania muzyki i oglądania filmów. W przypadku bardziej zaawansowanych urządzeń można także grać w gry i instalować własne programy, dzięki czemu monitor ma nieograniczone możliwości. Takie urządzenia były popularne kilka lat temu, natomiast dziś znacznie częściej zastępuje się je za pomocą tabletów.

Podsumowanie

Odtwarzacz MP3 to wciąż opcja, która jest często spotykana w samochodach. Naszym zdaniem wkrótce będzie mogła ona stracić swoją popularność, bo znacznie popularniejsze jest słuchanie w internecie. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na urządzenia, które pozwalają na komunikację smartfona z radiem samochodowym. Dzięki temu będziesz mógł słuchać muzyki z sieci i nie będziesz miał problemu z brakiem miejsca na piosenki.

Dobrym rozwiązaniem jest zakupienie radia, które posiada gniazdo USB lub można do niego wsadzić kartę pamięci. Nowoczesnym rozwiązaniem są także radioodtwarzacze wyposażone we własną pamięć wewnętrzną. Jeśli wynosi ona kilka gigabajtów, ilość piosenek do wgrania będzie bardzo duża.

MP3 do samochodu
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

MP3 do samochodu - Opinie i komentarze - 5

 • 14 sierpnia 2015 z 20:26
  Permalink

  Pamietam czasy jak mąż za każdym razem radio wyciągał z samochodu ( kradli radia na potęgę ) A jazda bez muzyki to nie jest jazda 🙂 Teraz naprawdę jest dużo łatwiej- MP3 z olbrzymią ilością ulubionej muzyki , małe gabaryty. Tyle możliwości daje współczesna technika 😉 Jazda samochodem sprawia coraz więcej radości. I prawdę mówiąc nawet radio nie jest potrzebne 🙂

  Powtórz
 • 23 października 2015 z 11:23
  Permalink

  Ja jak na razie mam w samochodzie radio na mp3. Bardzo dobrze się sprawdza. Wybrałem takie radio ze względu na cenę, było najtańsze. Ale nie narzekam. Mp3 można bardzo łatwo podłączyć, sam wybieram muzykę, która najbardziej mi odpowiada więc czego chcieć więcej. Można też słuchać radia bo w mp3 mam taką opcję. Naprawdę dobre rozwiązanie.

  Powtórz
 • 10 marca 2016 z 11:30
  Permalink

  Miałam takie mp3 do samochodu, w czasie jak zepsuło mi się całkowicie radio. Muszę powiedzieć, że nie wierzyłam w to, że będzie dobrze działało, a jednak! Super grało, w ogóle nie było problemów. Fajnie, że są teraz takie rozwiązania, zawsze można sobie poradzić w każdej sytuacji.

  Powtórz
 • 20 sierpnia 2018 z 15:31
  Permalink

  Mam na imię Janusz i też słucham z mp3. Moja żona Grażyna kupiła mi taki odtwarzacz w Biedronce i teraz razem słuchamy muzyki w naszym passacie tdi.

  Powtórz
  • 10 czerwca 2020 z 19:30
   Permalink

   Wiem, że to taki żart, ale ja dobry odtwarzacz MP3 do samochodu kupiłam lata temu w Biedronce właśnie. I wcale nie był gorszej jakości od tych, które można kupić a należą do renomowanych firm. Obecnie liczy się jakość, a nie marka, więc nie wrzucałabym wszystkiego co z marketu do jednego worka 😉

   Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *