Jesteś zainteresowany kupnem słuchawek, jednak nie wiesz, na co zwrócić uwagę podczas zakupu? W artykule prezentujemy Ci kompleksowy poradnik i pomagamy wybrać dobre słuchawki do 200 złotych. Zapraszamy do lektury.

Jaki typ słuchawek wybrać?

Na rynku dostępnych jest kilka różnych typów konstrukcyjnych słuchawek. Możemy podzielić je ze względu na kilka podgrup:

 • Otwarte, zamknięte, półotwarte
 • Dokanałowe i douszne, nauszne, wokółuszne
 • Przewodowe, bezprzewodowe

Poniżej opisujemy każdą z grup słuchawek.

Słuchawki otwarte, zamknięte czy półotwarte?

Jest to jeden z podstawowych podziałów słuchawek i determinuje on szczelność okalania uszu przez słuchawki oraz możliwości wentylacji.

Słuchawki otwarte

Słuchawki otwarte odznaczają się największą wentylacją, przez co skóra uszu i głowy (zależnie od wielkości słuchawek) może swobodnie oddychać. Powoduje to, że słuchawki otwarte są najwygodniejsze. Ich podstawową wadą jest słaba izolacja akustyczna – zarówno dźwięków otoczenia, jak i muzyki dochodzącej z wnętrza słuchawek. W związku z tym konstrukcje otwarte doskonale nadają się do komfortowego użytku w domu, gdzie nie będą nam przeszkadzać dźwięki z zewnątrz, a innym osobom z Twojego otoczenia muzyka z wnętrza słuchawek.

RankingSłuchawki otwarte do 200 złProducentCena
1Thomson WHP3001 czarne (WHP3001 131957)ThomsonAktualna Cena
2Microlab Audiophile SOMIC V2 czarne (SOMICV2)Microlab AudiophileAktualna Cena
3Logitech H540 czarne (981-000480)LogitechAktualna Cena
4Koss UR40 czarneKossAktualna Cena
5Beyerdynamic DTX 910 czarne (BT0022)BeyerdynamicAktualna Cena
Słuchawki otwarte do 200 zł

Słuchawki otwarte do 200 zł Thomson WHP3001 czarne (WHP3001 131957)

➾Szczegóły TOP1: Thomson WHP3001 czarne (WHP3001 131957)

Słuchawki zamknięte

Słuchawki zamknięte doskonale izolują akustycznie i dedykowane są słuchaniu muzyki w hałaśliwym otoczeniu – na ulicy, podczas podróży, czy do uprawiania sportu. Ich podstawową wadą jest brak jakiejkolwiek wentylacji co – niezależnie od wielkości słuchawek – powoduje spory dyskomfort, zwłaszcza w cieplejsze dni. Dyskomfort ten skutecznie skraca czas, który możemy przeznaczyć na słuchanie muzyki.

RankingSłuchawki zamknięte do 200 złProducentCena
1Audio-Technica ATH-M20X czarneAudio-TechnicaAktualna Cena
2ISK MDH8500 brązoweISKAktualna Cena
3Creative Aurvana Live czarne (EG-AC1F-01-W)CreativeAktualna Cena
4Creative Sound Blaster Tactic 3D Rage Wireless V2 czarne (EMP1723/43)CreativeAktualna Cena
5Sony MDR-V55 Czarno-niebieskie (MDRV55L.AE)SonyAktualna Cena
Słuchawki zamknięte do 200 zł

Słuchawki zamknięte do 200 zł Audio-Technica ATH-M20X czarne

➾Szczegóły TOP1: Audio-Technica ATH-M20X czarne

Słuchawki półotwarte

Konstrukcje półotwarte łączą zalety słuchawek zamkniętych i otwartych. Jest to najdroższe rozwiązanie, które nie mieści się w budżecie do 200 złotych. Słuchawki półotwarte skutecznie izolują dźwięki zewnętrzne i wewnętrzne, a także oferują w miarę efektywną wentylację uszu, zapewniając odpowiedni komfort odsłuchu.

Słuchawki dokanałowe/douszne, nauszne, wokółuszne

Ten podział słuchawek związany jest z umieszczaniem słuchawek w lub na uszach. Najmniejszymi konstrukcjami są słuchawki dokanałowe i douszne – często ze sobą mylone, natomiast największymi wokółuszne.

Słuchawki dokanałowe/douszne

Słuchawki dokanałowe umieszcza się wprost do kanału słuchowego. Są to najtańsze konstrukcje, które są w stanie oddać całkiem dobry dźwięk. Poza tym skutecznie izolują akustycznie. Słuchawki douszne umieszcza się w małżowinie ucha w miejscu ujścia kanału słuchowego. Ten typ słuchawek gorzej izoluje i najczęściej – choć nie jest to regułą – oferuje nieco gorsze parametry dźwięku. Zarówno słuchawki douszne, jak i dokanałowe są lekkie i wygodne, jednak z racji bliskości kanału słuchowego, głośne i długie słuchanie z nich muzyki może negatywnie wpływać na aparat słuchu.

Słuchawki douszne i dokanałowe dodatkowo nie powodują nagrzewania się uszu, jednak umieszczanie tych słuchawek w małżowinie lub kanale słuchowym może powodować wzmożone wydzielanie się woskowiny.

RankingSłuchawki douszne do 200 złProducentCena
1Samsung EO-BG930CBEGWW czarneSamsungAktualna Cena
2Bose SoundSport czerwone (CLSW2-M-M-12FT-1P)BoseAktualna Cena
3Overmax ActiveSound 3.1 czarne (OV-ACTIVESOUND 3.1)OvermaxAktualna Cena
4Edifier W293EdifierAktualna Cena
5Samsung U Flex Bluetooth EO-BG950CBEGWW CzarneSamsungAktualna Cena
Słuchawki douszne do 200 zł

Słuchawki douszne do 200 zł Samsung EO-BG930CBEGWW czarne

➾Szczegóły TOP1: Samsung EO-BG930CBEGWW czarne

Słuchawki nauszne

Słuchawki nauszne bezpośrednio umieszcza się na małżowinach uszu. Oferują słabszą izolację akustyczną i z reguły po pewnym czasie odsłuchu uwierają w uszy, przez co ich dłuższa eksploatacja jest problematyczna. Słuchawki nauszne są większe, przez co odznaczają się teoretycznie mniejszą mobilnością względem słuchawek dokanałowych i dousznych. Ich niewątpliwą zaletą jest mniejszy negatywny wpływ na aparat słuchu.

RankingSłuchawki nauszne do 200 złProducentCena
1JBL T450BT Czarny (Z12129)JBLAktualna Cena
2Sony MDRRF811RK czarne (MDRRF811RK.EU8)SonyAktualna Cena
3JBL Tune 500 BT Czarny (XND-6085P)JBLAktualna Cena
4Audio-Technica ATH-M20X czarneAudio-TechnicaAktualna Cena
5ISK MDH8500 brązoweISKAktualna Cena
Słuchawki nauszne do 200 zł

Słuchawki nauszne do 200 zł JBL T450BT Czarny (Z12129)

➾Szczegóły TOP1: JBL T450BT Czarny (Z12129)

Słuchawki wokółuszne

Są to największe konstrukcje. Ich poduszki okalają przestrzeń wokół uszu. Są niezwykle wygodne, jednak z racji sporych gabarytów wykorzystuje się je głównie w domowym zaciszu. Producenci tworzą słuchawki wokółuszne otwarte, zamknięte, jak i półotwarte, przy czym słuchawki nauszne z reguły są konstrukcjami zamkniętymi.

Słuchawki wokółuszne są również najzdrowsze i najmniej ingerują w aparat słuchu. Nie mają bezpośredniego styku z uszami ani małżowiną, przez co zapewniają możliwie naturalny sposób odsłuchu.

Słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe

Przewód odgrywa istotną rolę w słuchawkach i intensywnie wpływa na parametry oraz eksploatację słuchawek.

Słuchawki bezprzewodowe

Konstrukcje bezprzewodowe teoretycznie zapewniają nam większą swobodę użytkowania, przez co podczas słuchania muzyki nie jesteśmy skrępowani kablem. Zwykle konstrukcje bezprzewodowe znajdziemy w słuchawkach sportowych. Słuchawki bezprzewodowe oferują na ogół gorszy dźwięk, są bardziej podatne na zakłócenia i podczas ich użytkowania mogą pojawiać się problemy z zasięgiem. Poza tym na ogół są droższe i wymagają regularnej wymiany baterii lub ładowania akumulatorków.

RankingSłuchawki bezprzewodowe do 200 złProducentCena
1JBL T450BT Czarny (Z12129)JBLAktualna Cena
2Samsung EO-BG930CBEGWW czarneSamsungAktualna Cena
3Sony MDRRF811RK czarne (MDRRF811RK.EU8)SonyAktualna Cena
4Bose SoundSport czerwone (CLSW2-M-M-12FT-1P)BoseAktualna Cena
5JBL Tune 500 BT Czarny (XND-6085P)JBLAktualna Cena
Słuchawki bezprzewodowe do 200 zł

Słuchawki bezprzewodowe do 200 zł JBL T450BT Czarny (Z12129)

➾Szczegóły TOP1: JBL T450BT Czarny (Z12129)

Słuchawki przewodowe

Słuchawki przewodowe to nadal najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy poszukują najlepszej jakości dźwięku. Mimo ograniczenia mobilności związanego z kablem, słuchawki te są najbardziej użyteczne, ponieważ nie potrzebują dodatkowego źródła zasilania. Najtańsze słuchawki przewodowe są również tańsze od najtańszych słuchawek bezprzewodowych.

Najważniejsze parametry słuchawek

Do kluczowych elementów specyfikacji słuchawek możemy zaliczyć: impedancję, pasmo przenoszenia i poziom natężenia dźwięku.

Impedancja

Jest to parametr podawany w omach. Im większa wartość impedancji, tym słuchawki wymagają większej ilości energii do prawidłowego przewodzenia sygnału dźwiękowego. Powoduje to, że są one mniej podatne na zakłócenia, ale jednocześnie odznaczają się mniejszym poziomem głośności. Mniejsza impedancja powoduje, że słuchawki mogą grać głośniej, jednak są bardziej narażone na zakłócenia. Zwykle impedancja słuchawek oscyluje w granicach od 16 do 64 Ohm.

Pasmo przenoszenia

Im szersze pasmo przenoszenia, tym słuchawki są w stanie zaserwować nam szerszą scenę. Ludzkie ucho słyszy dźwięki z zakresu od 16 Hz do 20 kHz – a w praktyce w mniejszym zakresie. Większość słuchawek odznacza się pasmem przenoszenia od 20 Hz do 20 kHz i takie wartości powinny nam w zupełności wystarczyć.

Poziom natężenia dźwięku (SPL)

Im wyższy SPL, tym słuchawki mogą grać głośniej. Jest to istotny parametr, jednak nie powinniśmy przesadzać, ponieważ im głośniej będą grać słuchawki, tym gorzej dla naszego słuchu – często wysoki współczynnik SPL przyczynia się do większej ilości zakłóceń i szumów słuchanej muzyki.

Słuchawki do 100 złotych

Słuchawki w cenie do 100 złotych to tanie i proste konstrukcje, które są w stanie zaoferować nam dźwięk całkiem dobrej jakości. Mając od dyspozycji tak ograniczony budżet, najrozsądniejszym wyborem pod względem jakości serwowanego dźwięku powinny być konstrukcje dokanałowe i douszne. Niemniej, w podanej kwocie znajdziemy również dobrej jakości słuchawki nauszne i wokółuszne.

W omawianym przedziale słuchawki odznaczać się będą nieco ograniczonym pasmem przenoszenia, zwykle oscylującym w okolicach od 19 Hz do 21 kHz i dosyć niską impedancją.

Słuchawki do 200 złotych

Dokładając kolejną stówkę będziemy w stanie kupić nieco lepszy sprzęt. Bez problemu zaopatrzymy się w słuchawki zamknięte i otwarte, słuchawki dedykowane graczom, sportowcom, czy do multimediów. Tego typu konstrukcje będą mogły pochwalić się nieco wyższą impedancją, pełnym pasmem przenoszenia, dodatkowym osprzętem – np. mikrofonem w przypadku słuchawek gamingowych. W tej cenie lepszym rozwiązaniem będą słuchawki nauszne i wokółuszne. Znajdziemy tu solidne modele bezprzewodowe oferujące długi czas pracy na jednym cyklu ładowania akumulatorów oraz wyposażone w nowoczesne interfejsy bezprzewodowe.

Słuchawki do 200 zł

Słuchawki do 200 zł - Opinie i komentarze

 • 22 stycznia 2018 z 22:51
  Permalink

  Najlepsze słuchawki do 200 zł to dla mnie Panasonic. Firma z wieloletnią tradycją, która doskonale sprawdza się w produkowaniu sprzętu i produktów audio. Moje ulubione słuchawki są właśnie z tej firmy – sprawdzają się świetnie. Dobre słuchawki do 200 zł można spokojnie znaleźć w wielu sklepach.

  Powtórz
 • 27 lutego 2018 z 21:34
  Permalink

  Za trochę powyżej 200 zl dostanie się mega designerskie Grindy od Skullcandy. Miałem je jakiś czas temu bo teraz się przesiadłem na Hesh3 ale bardzo dobrze się spisywały. Wyróżniają się też na pewno pozytywnie wyglądem oraz wygodą użytkowania.

  Powtórz
 • 28 maja 2018 z 22:44
  Permalink

  Moim zdaniem Samsung ma dobre słuchawki do 200 zł, niezależnie od tego jakie to są słuchawki. Ja najbardziej lubię douszne, bo te najlepiej mi odpowiadają. Ale każdy ma swoje preferencję. Myślę, że w produktach tego typu można znaleźć prawdziwe perełki, z których później przez dłuższy czas można swobodnie korzystać, bez żadnych większych problemów.

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *