Słuchawki dla dj

Słuchawki dla DJ to zwykle sprzęt, który znacznie różni się od zwykłych słuchawek do użytku domowego. Przed dokonaniem zakupu, należy zwrócić uwagę na to, jaką konstrukcję ma pałąk. Jeśli jest delikatny i wygina się w rękach, słuchawki lepiej zostawić na półce w sklepie, bo nie zapewni on dobrego zabezpieczenia słuchawek w trakcie odsłuchu. Słuchawki dla DJ powinny mieć budowę zamkniętą i kabel, który można od nich albo odłączyć albo łatwo wymienić (często ulega uszkodzeniom).

Słuchawki bezprzewodowe dla DJ

Słuchawki bezprzewodowe dla DJ raczej nie są stosowane, ze względu na znacznie niższą jakość dźwięku niż w zwykłych słuchawkach oraz krótki czas działania. Słuchawki bezprzewodowe wymagają częstego ładowania, na co nie ma czasu podczas sesji DJ. Jeśli uważasz, że konieczne są dla Ciebie słuchawki bezprzewodowe, za sprzęt dobrej jakości będziesz musiał zapłacić kilkukrotnie drożej, niż za model o takich samych parametrach z kablem.

Słuchawki dla DJ do 100 – 150 zł

W tej cenie możesz kupić najtańsze słuchawki dla DJ, które zaoferują niezłe brzmienie i będą wygodne. Aby wybrać dobre słuchawki dla DJ za 100 – 150 zł, zwróć uwagę na takie parametry, jak:

 • Konstrukcja – słuchawki mogą być plastikowe, ale musi być to materiał wysokiej jakości.
 • Wygodę użytkowania – najlepiej sprawdzają się największe modele, które całkowicie zasłaniają małżowinę uszną i odcinają dźwięki. Jeśli model jest nieco mniejszy, po kilku godzinach noszenia będziesz marzył o tym, by tylko je zdjąć.
 • Kabel – DJ potrzebuje kabla o długości przynajmniej 2,5 – 3 metry – jeśli będzie on krótszy, będziesz musiał wymienić go na dłuższy. Najlepszym rozwiązaniem są kable wypinane.
RankingSłuchawki dla DJ do 150 złProducentCena

Słuchawki w niższym przedziale cenowym nie mogą pochwalić się tak zrównoważonym brzmieniem i mocnym basem, jak droższy sprzęt. Dzieje się tak, ponieważ producenci tańszych słuchawek wykorzystują w nich gorsze przetworniki.

Słuchawki dla DJ do 200 – 300 zł

Dobrym wyborem jest zdecydowanie się na nieco droższe słuchawki i wybranie modelu, który zaoferuje większe możliwości. Słuchawki wyższej klasy oferują lepsze pasmo przenoszenia i dynamikę dźwięku, dzięki czemu wrażenia z odsłuchu są znacznie lepsze. Warto postawić na dobre słuchawki dla DJ o lekkiej budowie, które nie będą ciążyły na głowie i zapewnią bardzo dobre tłumienie otoczenia. Dzięki temu, można ustawić nieco niższy poziom głośności i mimo to dokładnie słyszeć puszczaną muzykę.

Droższe modele są wyposażane zwykle w etui transportowe, dzięki któremu można łatwo przenosić słuchawki, nie narażając ich na uszkodzenie. Bardzo dobrym rozwiązaniem są słuchawki, do których można dokupić części zapasowe w sklepach dla DJ. Jeśli na przykład dojdzie do uszkodzenia padów (co jest bardzo częstym problemem), to ich wymiana potrwa zaledwie kilka minut. Często zapomina się o tym, że słuchawki w cenie około 300 złotych są wielokrotnie trwalsze od najtańszych modeli, ponieważ do ich budowy wykorzystano plastik lepszej jakości.

RankingSłuchawki dla DJ do 300 złProducentCena

Wybierając słuchawki dla DJ na pewno nie warto kierować się ich wyglądem. Niektóre modele sygnowane napisem „DJ” są w rzeczywistości tanimi modelami, które nie sprawdzają się nawet wtedy, gdy chcemy po prostu posłuchać muzyki, a tym bardziej w klubie. Z drugiej strony, jest mnóstwo modeli profesjonalnych, które wcale nie wyróżniają się wyglądem, a oferują te zalety, o których pisałem w pierwszej części tekstu. Wiele cech, które wpływają na to, czy słuchawki sprawdzą się dla DJ, można ocenić dopiero po kilku miesiącach użytkowania. Niektóre modele mają na przykład problem z pękaniem, który pojawia się po długim czasie (najczęściej po gwarancji), częstym kłopotem jest także przetarty kabel. Nie ma wątpliwości, że wybierając droższe słuchawki, masz pewność, że będą one służyły przez dłuższy czas od tańszych modeli. Można powiedzieć, że kupując słuchawki za około 200 – 300 złotych tak naprawdę oszczędzamy – tanie słuchawki są znacznie mniej wytrzymałe i często psują się po kilku miesiącach. Droższe modele są znacznie bardziej wytrzymałe i mogą działać przez wiele lat, bez żadnych śladów zużycia. Wynika z tego, że warto dozbierać pieniądze i kupić droższy model.

Słuchawki dla DJ dokanałowe

Jeśli nie lubisz dużych słuchawek, których przenoszenie jest kłopotliwe, postaw na model dokanałowy. Słuchawki dokanałowe ważą zaledwie kilka gramów i mimo filigranowej budowy i niewysokiej ceny, oferują równie dobre parametry, co słuchawki zamknięte. Ta proporcja zostaje zachowana tylko wtedy, gdy wydamy na słuchawki odpowiednio dużo pieniędzy – tanie modele oferują zwykle kiepski dźwięk i wypadają z uszu. Warto zwrócić uwagę na to, że słuchawki dokanałowe nie zapewniają idealnych wrażeń odsłuchowych i w porównaniu do modeli ze standardowymi muszlami, mocno męczą słuch.

Słuchawki dla DJ zamknięte czy otwarte?

Większość modeli słuchawek dla DJ to modele zamknięte, ponieważ DJ pracuje w głośnym klubie i musi odizolować się od dźwięków tła. Słuchawki otwarte nie oferują tłumienia i sprawdzą się jedynie w czasie słuchania muzyki w domu.

Słuchawki dla DJ
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Słuchawki dla DJ - Opinie i komentarze - 5

 • 10 marca 2016 z 11:34
  Permalink

  Nie wiedziałam, że takie dobre słuchawki mogą tak niewiele kosztować. Zawsze wydawało mi się, że jest to sporo wyższy wydatek, a teraz wiem, że sama mogłabym sobie na nie pozwolić – fajnie, bo zawsze o takich myślałam, muszę poszukać w sklepie.

  Powtórz
 • 28 maja 2018 z 22:32
  Permalink

  Zawsze wydawało mi się, że najlepsze słuchawki dla DJ, to musi być sprzęt profesjonalny i drogi. Jednak jak pokazujecie też tutaj, wcale tak nie musi być. Owszem, można pozwolić sobie na droższy sprzęt, ale nie jest to konieczne. Można kupić tańsze słuchawki, które jednak są świetnej jakości i dźwięk w nich jest czysty.

  Powtórz
 • 10 czerwca 2020 z 19:19
  Permalink

  Moim zdaniem dobre słuchawki dla DJ to na pewno nie przedział do 200 zł 😉 Ja korzystam z Pioneer SE-MS7BT-T i jestem mega zadowolony z jakości wykonania tych słuchawek. Godziny grania, to wygodnie musi być. Naprawdę warto wydać te kilka stówek więcej i cieszyć się wyższą jakością i precyzją dźwięku.

  Powtórz
  • 10 czerwca 2020 z 19:21
   Permalink

   Ostatnio widziałam te słuchawki w sklepie i się nad nimi mocno zastanawiałam 🙂 Fajnie, że ktoś dał opinię na ich temat. Ja chciałabym dać je w prezencie mojemu chłopakowi, który z muzyką ma dużo wspólnego. Nie widziałam żadnych fajniejszych, może kilka, ale były bardzo tanie, więc chyba niezbyt dobre.

   Powtórz
 • 15 lipca 2020 z 16:11
  Permalink

  Posiadam od kilku miesięcy Pioneer HDJ-X5-K. Dla mnie lepszych nie ma, są to bardzo dobre słuchawki dla DJ. I nie tylko oczywiście. Ich cena jest wyższa niż normalnych, popularnych słuchawek, ale warto poświęcić te kilka stówek więcej. Nie są aż tak drogie. Jakość wykonania rewelacja! Świetne wytłumienie otoczenia, czysty dźwięk… Więc nie tylko dla profesjonalistów ale i dla amatorów będą odpowiednie.

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *