Dobre słuchawki bezprzewodowe mogą z całą pewnością oferować wysokiej jakości dźwięk, porównywalny do tego z słuchawek tradycyjnych. Dzięki nim możemy cieszyć się muzyką bez kabla, który krępuje ruchy. Słuchawki bezprzewodowe powinny być wygodne i zapewniać dźwięk bez zniekształceń.

Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać?

Na początek warto zwrócić uwagę na kilka elementów, które powinny posiadać dobre słuchawki bezprzewodowe. Ważną kwestią jest konstrukcja – słuchawki otwarte mogą przeszkadzać innym osobom, ponieważ dźwięki wydostają się na zewnątrz. Modele zamknięte odcinają dźwięki z otoczenia, przez co osoba, która nosi słuchawki, może na przykład nie usłyszeć dźwięku telefonu.

Wartościowym dodatkiem jest regulacja głośności. Jeśli chodzi o pasmo przenoszenia i moc słuchawek, te parametry są często zawyżane przez producenta. Najczęściej stosowaną technologią jest Bluetooth, bo poruszanie się nie powoduje zniekształcenia dźwięku. Plusem jest łatwe podłączenie słuchawek do urządzenia – na przykład smartfona. Dodatkowym plusem jest nadajnik Bluetooth dołączony do słuchawek. Dzięki temu nie będziesz go musiał dokupować osobno na przykład do komputera stacjonarnego.

Innym rodzajem słuchawek są modele RF, w których dźwięk przesyłany jest falą radiową. Problemem w ich przypadku jest konieczność częstego dostrajania do sygnału i podatność na zakłócenia. Mają one znacznie większy zasięg, niż słuchawki z Bluetooth. W ich przypadku do źródła zdjęcia należy przypiąć duży nadajnik.

Większość modeli słuchawek bezprzewodowych posiada kabel, który przydaje się, gdy jesteśmy w pobliżu nadajnika.

Zasilanie słuchawek bezprzewodowych

Ograniczeniem w przypadku słuchawek bezprzewodowych jest czas działania na baterii. Średni czas działania w dobrych słuchawkach wynosi około 4 godzin. W podróży lepiej sprawdzą się słuchawki, które są zasilane tradycyjnymi bateriami – można je dokupić.

Słuchawki tego typu średnio nadają się do uprawiania sportu – większość modeli ma duże rozmiary, co powoduje, że podczas ruchu przesuwają się. Jest kilku producentów, którzy oferują niewielkie, sportowe słuchawki wykonane w technologii bezprzewodowej, ale ich ceny są bardzo wysokie, a czas działania na baterii – krótki.

Słuchawki bezprzewodowe do 200 złotych

W tej cenie możesz kupić słuchawki bezprzewodowe, które oferują dobrą jakość dźwięku. Sprawdzą się na przykład do słuchania muzyki lub rozmawiania przez komunikatory (w przypadku modeli z mikrofonem). Warto zwrócić uwagę na te słuchawki, które zamiast wielu funkcji (na przykład wbudowanego radia czy monitoringu audio), są proste, wygodne i dobrze wykonane.

RankingSłuchawki bezprzewodowe do 200 złProducentCena
1JBL T450BT Czarny (Z12129)JBLAktualna Cena
2Samsung EO-BG930CBEGWW czarneSamsungAktualna Cena
3Sony MDRRF811RK czarne (MDRRF811RK.EU8)SonyAktualna Cena
4Bose SoundSport czerwone (CLSW2-M-M-12FT-1P)BoseAktualna Cena
5JBL Tune 500 BT Czarny (XND-6085P)JBLAktualna Cena
Słuchawki bezprzewodowe do 200 zł

Słuchawki bezprzewodowe do 200 zł JBL T450BT Czarny (Z12129)

➾Szczegóły TOP1: JBL T450BT Czarny (Z12129)

Jeśli słuchawki będą niewygodne, wtedy nie będziesz cieszył się z ich używania. Nie daj się nabrać na to, że słuchawki z dużymi nausznikami grają lepiej, niż niewielkie modele – można to sprawdzić jedynie dzięki odsłuchom. Przed zakupem powinieneś sprawdzić, czy jakość dźwięku Ci odpowiada. Może okazać się, że jest ona zbyt niska – dotyczy to przede wszystkim słuchawek no name.

Słuchawki bezprzewodowe do 300 złotych

W tej cenie możesz kupić słuchawki renomowanych firm produkujących sprzęt audio. Przydatną opcją jest ładowanie akumulatorków za pomocą zasilacza sieciowego. Wiele spośród tych modeli posiada regulację głośności. Przydatną opcją jest również przycisk do zmiany utworu.

RankingSłuchawki bezprzewodowe do 300 złProducentCena
1JBL E45Bt Czarne (ZH-B000056)JBLAktualna Cena
2Bose SoundSport zielone (CP.ZM.00000064.01)BoseAktualna Cena
3Logitech H600 czarne (981-000342)LogitechAktualna Cena
4PHIATON PS 202 NC czarnePHIATONAktualna Cena
5Plantronics BackBeat Fit zielone (200460-05)PlantronicsAktualna Cena
Słuchawki bezprzewodowe do 300 zł

Słuchawki bezprzewodowe do 300 zł JBL E45Bt Czarne (ZH-B000056)

➾Szczegóły TOP1: JBL E45Bt Czarne (ZH-B000056)

W tej cenie możesz kupić też bardzo dobre słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem, a niektóre modele są wyposażone w opcje poprawiające brzmienie. Jeśli potrzebujesz słuchawek z mikrofonem, zwróć uwagę, czy oferuje on opcję redukcji szumów.

Kinoman na pewno doceni słuchawki bezprzewodowe do telewizora z opcją surround, z dodatkowymi głośnikami kierunkowymi. Tę opcję wykorzystamy jedynie podczas oglądania odpowiednio zrealizowanego filmu.

Słuchawki bezprzewodowe do 500 złotych

W przypadku droższych słuchawek bezprzewodowych płacisz przede wszystkim za lepsze przetworniki i mocniejsze materiały, które posłużyły do ich wykonania. W słuchawkach w cenie około 500 złotych masz do dyspozycji lepsze akumulatory i większy zasięg. Można powiedzieć, że słuchawki bezprzewodowe w tej cenie zbliżają się jakością dźwięku do słuchawek przewodowych, które kosztują mniej. W ich przypadku dużym ograniczeniem jest technologia przesyłu danych.

RankingSłuchawki bezprzewodowe do 500 złProducentCena
1SteelSeries Arctis 7 czarneSteelSeriesAktualna Cena
2Sennheiser HDR 165 czarneSennheiserAktualna Cena
3Apple BeatsX srebrne (708056062736)AppleAktualna Cena
4SteelSeries Arctis 7 białeSteelSeriesAktualna Cena
5Audio-Technica ATH-AR5BT czarneAudio-TechnicaAktualna Cena

W najlepszych słuchawkach bezprzewodowych z mikrofonem pojawia się opcja regulacji balansu i dopasowanie poziomu głośności podczas rozmowy. Bardzo przydatną opcją jest systemu tłumienia hałasu – przydaje się podczas podróży. Istnieją modele, w których tłumienie hałasu z zewnątrz wyłącza się automatycznie, gdy mówi do nas druga osoba.

Podsumowanie

W tej chwili nadal trwa pojedynek pomiędzy technologią Bluetooth i transmisją radiową. Nieco wyższą jakość dźwięku, ze względu na przepustowość, zapewnia łączność radiowa 2,4 GHz.

Rozwiązania bezprzewodowe sprawdzają się przede wszystkim w podróży i w domu, gdy nie ma możliwości podłączenia standardowych słuchawek. Jeśli jesteś audiofilem i oczekujesz najwyższej jakości dźwięku, znacznie taniej wyjdzie zakup tradycyjnych słuchawek, które posiadają kabel.

Słuchawki bezprzewodowe
Najlepsze zapytania:
 • jakie słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki bezprzewodowe - Opinie i komentarze

 • 14 sierpnia 2015 z 17:47
  Permalink

  Słuchawki powyżej 1000 zł to już chyba słuchawki dla profesjonalistów. Ja bym się na takie nie zdecydowała ale to chyba dlatego, że w zupełności nie są mi one potrzebne. Bardzo rzadko słucham muzyki przez słuchawki a jeżeli już to decyduję się na te, wszystkim znane, na kabelku. Takie bezprzewodowe na pewno dobrze sprawdzą się wśród miłośników sportu bo nic nie będzie im przeszkadzało podczas ruchu.

  Powtórz
 • 23 października 2015 z 11:26
  Permalink

  Ja mam takie słuchawki! Kupiłam je niedawno, kiedy zaczęłam uprawiać sport a przy tym muszę słuchać muzyki bo od razu lepiej mi to wychodzi i ćwiczenia są zdecydowanie lepsze. Mam słuchawki bezprzewodowe, malutkie które idealnie dopasowują się do mnie, a dźwięk w nich jest bardzo dobry, wyraźny więc do ćwiczeń bardzo dobrze się sprawdzają.

  Powtórz
 • 10 marca 2016 z 11:33
  Permalink

  Zawsze wydawało mi się, że takie słuchawki będą mi w ogóle niepotrzebne, a jednak zdecydowałam się na kupno słuchawek Sony i działają bardzo dobrze, aż jestem w szoku że mogą być takie dobre 🙂 Bardzo fajne rozwiązanie, szczególnie dla ludzi którzy dużo chodzą lub są w ruchu tak jak ja.

  Powtórz
 • 7 kwietnia 2016 z 11:57
  Permalink

  Ja słyszałam niedawno całkiem niezłe opinie o tych panasonicach bezprzewodowych. Są w sumie jeszcze w rozsądnej cenie. No i ma też dla mnie znaczenie wygląd a poza nimi i tymi sony nic nie wygląda dla mnie atrakcyjnie. Jednak słuchanie muzyki bez zbędnych kabli jest o wiele wygodniejsze 😀

  Powtórz
 • 31 maja 2016 z 12:14
  Permalink

  Świetna oferta sluchawek jest na stronie sluchawkomania.pl
  ja się tam zaopatrzyłem już kilka razy i zawsze byłem zadowolony

  Powtórz
 • 26 sierpnia 2016 z 13:00
  Permalink

  Za około 1000 zł można dorwać AURVANA ANC i moim zdaniem warte są swojej ceny. Dźwięk cudny, do tego bardzo wygodne (do pracy, na miasto, podróże) – polecam przynajmniej je sobie przesłuchać i sprawdzić samemu, ja się w nich tak zakochałem 😉 😉

  Powtórz
 • 3 kwietnia 2017 z 22:59
  Permalink

  Ostatnio kupiłem słuchawki Lamax elite e-1 nie spodziewałem się zbyt wiele ale mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły. Wygodne, idealne na miast. A grają bardzo dobrze + bateria nie pada szybko

  Powtórz
  • 25 września 2017 z 21:29
   Permalink

   wiesz gdzie jest dostępny kolor czarny? Te z kolorowymi wstawkami są średnie. A fajnie wyglądają.

   Powtórz
 • 2 czerwca 2017 z 18:38
  Permalink

  AURVANA ANC kosztuja 75 funtow a nie 1000 zl 😉

  Powtórz
 • 7 lipca 2017 z 12:31
  Permalink

  A ja mam z Biedronki za 20zł i działają pewnie i lepiej od tych wszystkich

  Powtórz
 • 3 sierpnia 2017 z 15:13
  Permalink

  Ja to mam słuchawki z AGD RTV Bonus BGC za 9.99zł I jestem tego pewna, że są lepsze od wszystkich waszych nawet tych z Biedronki dla biedaków.

  Powtórz
 • 16 lutego 2018 z 10:57
  Permalink

  Ja jednak zdecydowałem się na nieco bardziej budżetową wersję Camry CR 1146 i ten model sprawdza się w codziennym ruchu wyśmienicie. Używam głównie w podróży czy podczas uprawiania sportu. Nie żałuję 😉

  Powtórz
  • 6 marca 2018 z 08:54
   Permalink

   Faktycznie zabrakło trochę modeli budżetowych w tym zestawieniu. Generalnie słuchawki bezprzewodowe to gadżet, który umila życie przy treningach czy w podróży, dlatego lubię niedrogie opcje. Też mam Camry CR 1146 (zielone), spełniają swoje zadanie i w zasadzie nie potrzebuję więcej 🙂

   Powtórz
 • 22 maja 2018 z 14:17
  Permalink

  Jeśli bezprzewodowe – trekz aftershokz titanium. Przewodnictwo kostne to nowa technologia, która sprawdza się znakomicie u osób aktywnych, słuchawki ponadto są lekkie i komfortowe. Polecam : )

  Powtórz
 • 1 września 2018 z 21:03
  Permalink

  W okolicach 500 złotych polecam również słuchawki hesh 3 z firmy Skullcandy. Świetnie dopasowują się do głowy, mają miękką gąbkę i dzięki temu nic się nie odbija i nie odciska na głowie. Są lekkie, mają wydajną baterię i do tego jakość dźwięku jest na wysokim poziomie.

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *